24 листопада 2015, 15:05

Всю владу раді

Опубліковано в №47(493)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Якою буде конституційна судова реформа в Україні? Які положення міститиме законопроект, котрий планує подати Президент? Ці питання хвилюють суспільство вже не перший місяць і схоже, що найближчим часом ми отримаємо на них відповідь. А сьогодні продовжуються дискусії навколо питання, хто повинен призначати суддів на посади. В Конституційній комісії нібито дійшли згоди, що у парламенту заберуть цю компетенцію і передадуть її Вищій раді правосуддя (сьогодні це Вища рада юстиції). Планується, що до компетенції останньої належатимуть такі важливі питання, як внесення подання на призначення судді, прийняття рішення про звільнення судді та переведення судді з одного суду до іншого. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вища рада правосуддя скрадатиметься з 21 особи. Саме ці люди призначатимуть суддів на посади та звільнятимуть їх, а не 450 народних обранців, які сьогодні це роблять. Такі зміни аргументуються необхідністю відійти від політичного впливу на формування суддівського корпусу, але не виключено, що саме політичні сили будуть впливати на ту ж вищу раду правосуддя. Тому питання політичного впливу такими змінами навряд чи вирішеного.

У той же час, ми всі пам’ятаємо як неодноразово блокувалась робота Вищої ради юстиції України та зупинялась процедура звільнення суддів з посади за порушення присяги. Цей інструмент дуже добре використовувався політиками. Отож,поживемо-побачимо, адже в нашій державі проблема не в самих законах, а в тих людях, які їх не виконують або ними зловживають. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати