06 вересня 2016, 10:21

Вітер антимонопольних змін

Опубліковано в №36 (534)

Обравши європейський вектор розвитку, Україна мусить змінювати своє законодавство відповідно до західних стандартів. Але складність полягає у тому, що змінювати його необхідно, пам’ятаючи про вітчизняні реалії. Не є виключенням в цьому питанні й антимонопольне законодавство, яке останнім часом зазнало певних змін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Не може не радувати запровадження певних механізмів запобігання порушенням антимонопольного законодавства, так званого антимонопольного комплаєнсу. Це відносно нове явище (як для законодавства, так і для економіки України), яскравим прикладом якого є корпоративні документи дочірніх компаній великих міжнародних корпорацій. Як правило, такі компанії впроваджують та дотримуються певних стандартів – кодексів ділової поведінки, хартій чесної конкуренції тощо. Чого не можна сказати про переважну більшість вітчизняних компаній. На переконання експертів, у представників малого та середнього бізнесу відсутнє розуміння алгоритму запровадження і переваг дотримання програм антимонопольного комплаєнсу.  

Загалом, можна констатувати, що в Україні контроль за конкуренцією якісно змінюється. Тому в цьому номері ми пропонуємо розглянути, як відбувалися еволюційні зміни антимонопольного законодавства протягом останніх років та ознайомитися із західними тенденціям, які повинні враховуватися не лише державою, але й бізнесом. Адже не секрет, що найкращий ворог монополії – це добросовісна конкуренція.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати