07 квітня 2015, 11:23

Український інсайд

Опубліковано в №14-15(460-461)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Вже зі шкільної парти починається конкуренція між людьми: то за гарні оцінки, то за місце біля симпатичної однокласниці, в яку закохана більшість чоловічої половини класу. Конкуренція крокує поряд з нами все життя. Адже лише завдяки їй можливий наш розвиток та прогрес. Головне лише, щоб вона була здоровою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Більшість юристів – відмінники та ідеалісти. Вони прагнуть бути найкращими, здобувати визнання, обслуговувати найуспішніших клієнтів, заробляти найбільші гонорари. І все це супроводжується нелегкою роботою та колосальними зусиллями.

Одним із конкурентних середовищ, в якому юристи змагаються за місце під сонцем є різноманітні рейтинги, дослідження  ринку з метою визначення найкращих його гравців.

Юристи по-різному ставляться до таких досліджень. У нещодавній розмові з партнером ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Андрієм Стельмащуком я почула думку, що вітчизняні українські рейтинги треба проводити раз у двадцять років, щоб побачити, хто за цей час втримався на ринку та продовжує надавати якісні юридичні послуги. Водночас багато юристів по-іншому ставляться до професійних рейтингів та вважає, що їх треба проводити щорічно.

Влітку минулого року «Юридичну газету» очолила нова команда. Одним із перших запитань, які нам поставили, чи продовжуватиме дослідження «Юридичної газети» – «Вибір клієнта. Топ-100 найкращих юристів України». Запитання лунали як з боку юридичного бізнесу, так і від юрисконсультів. Першим цікаво було дослідити, як криза вплинула на ринок юридичних послуг, хто з колег втримав свої позиції, а хто втратив. Юрисконсульти, звичайно, порівнюють міжнародні рейтинги з вітчизняними. У звʼязку з кризою бізнес почав ще більше економити на юристах. У Chambers чи The Legal 500 представлений переважно юридичний бізнес вищого ешелону, який обслуговує грандів та встановлює погодинні ставки в кілька сотень доларів. Національний рейтинг «Юридичної газети» досліджує ринок на локальному рівні, опитуючи не лише великий, а й середній чи навіть малий бізнес на предмет того, яких юристів вони можуть рекомендувати як найкращих. У сьогоднішні непрості часи національний рейтинг – це можливість знайти досвідченого, рекомендованого юриста, який за свою роботу не бере великих гонорарів, а недорого може виконати якісну роботу. Національний рейтинг – це не погляд з-за океану на український ринок юридичних послуг. Насправді – це погляд зсередини. Такий собі інсайд.

Водночас звертаємо увагу на те, що «Вибір клієнта» – це рейтинг, який побудований на результатах опитування бізнесу. Зважаючи на це, до нього могли не потрапити юристи, які обслуговують виключно фізичних осіб, як наприклад адвокати з кримінальних справ. Хочу порадувати наших читачів новиною, що «Юридична газета» планує найближчим часом провести рейтинг адвокатів з метою визначення лідерів у цій сфері.

Як я вже зазначала, є різне ставлення до рейтингів. Не всім вони подобаються і критика є завжди. Юристи – люди з високими амбіціями. Зрозуміло, що визначення ста найкращих із них залишить позаду, можливо, не гірших їхніх колег, що визве критику чи нарікання. Ми до цього ставимося спокійно. На жаль, до сотні всі потрапити не можуть.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати