Такого невтішного висновку нещодавно дійшов Міжнародний альянс інтелектуальної власності. «Юридична газета» на своїх сторінках неодноразово підкреслювала наявність вітчизняних проблем щодо захисту інтелектуальної власності, і от тепер це визнано офіційно, на міжнародному ринку.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Сказати, що це викликає обурення, – нічого не сказати, адже українці – талановита, працьовита нація. Невже ми нездатні бодай на якусь автентичність, креативність? Чого ж тоді викрадати чужі доробки?
Справа, як завжди, у грошах, адже фінансувати творчі пошуки співвітчизників, на жаль, немає за що і кому. Однією з основних претензій до України Міжнародного альянсу інтелектуальної власності є користування неліцензійним програмним забезпеченням, до того ж порушення зафіксовані навіть в органах державної влади та на держпідприємствах. Чому?! А тому що на ліцензійне забезпечення немає грошей.
Та чи дійсно проблема полягає в цьому? А може, це така спадщина радянських часів, коли все навкруги було народне, а отже – моє? Про культуру інтелектуальної власності в Україні, здається, ніколи й не йшлося. Пригадаймо школу. Навіть якщо серед спогадів і промайне прізвище однокласника, який відмовив у проханні списати, схвалення цей вчинок на інтуїтивному рівні не викликає, чи не так?
А скільки наших колег, журналістів, пишуть статті за методом copy-paste?! Якщо запитати, навіщо, вони навіть не знітяться, адже «всі так роблять».
Це не кажучи вже про те, що більшість рефератів під час процедури відбору на посади суддів вперше була викачана з Інтернету без жодних посилань на першоджерела, і декому з претендентів довелося пояснювати такий от негідний майбутнього судді вчинок представникам дисциплінарних органів.
На жаль, безперешкодний доступ українців до піратського контенту не вичерпується теренами Інтернету: базу персональних даних або неліцензійний аудіоальбом улюбленої групи можна купити просто неба. І це ніяк не вкладається в концепцію євроінтеграції, зате дозволить американському уряду позбавити Україну митних пільг – відповідне рішення у Вашингтоні прийматимуть у квітні…