17 грудня 2013, 15:08

У новому році розум переможе

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Останній у році, що минає, номер «Юридичної газети», який Ви, читачу, тримаєте в руках, за традицією нашого видання є свого роду підбиттям підсумків. Як засвідчують тенденції 2013 року, український юридичний бізнес стає дедалі складнішим, він виховує з юристів не тільки фахівців, але й управлінців, відповідає на важливі питання регулювання фінансових потоків і, звичайно ж, сперечається.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Думаю, істина, яка народжується в цих спорах, у кожного своя, і кожна компанія вирішує для себе, як просувати й адмініструвати бізнес. Ми завжди раді опинитися поряд з інформацією про всі можливі варіанти, у тому числі й невраховані, якщо такі є.

Якщо ж говорити про тренди року прийдешнього, один з них – розвиток міжнародної юридичної мережі. Я чула від іноземних консультантів багато закликів до українських юристів розширювати свої горизонти, шукати блакитні океани, виходити на міжнародний рівень, хоча б на рівень СНД. І хоч сама я ставилася до подібних пропозицій вкрай скептично, українські юристи подекуди вже потіснили російських колег, ще й на Америку поглядають з інтересом. Вочевидь, уся справа в бажанні клієнта вийти на IPO, а слідувати за клієнтом, як відомо, означає слідувати за грошима. Навряд чи в наступному році ми відкусимо від американського пирога, до того ж неясним залишається статус пирога європейського, але особливо сміливі погляди, скеровані в обох цих напрямках, будьте певні, ми же відзначили, і подальшого розвитку подій будемо чекати з нетерпінням, як, утім, і розвитку поки що досить ефемерної в контексті юридичного бізнесу ідеї віртуального офісу. Так, зараз нам важко уявити, як виглядатиме юридичний бізнес за умови нівелювання прямих витрат на оренду, але поговоримо про це наприкінці 2014 року, адже, можливо, відбудеться чимало змін.

Ще одна точка докладання інновацій – зберігання даних юридичних фірм і доступ до них працівників. Свого часу робота однієї відомої компанії була ускладнена через конфіскацію серверів.

Історія наробила так багато галасу, що інші компанії переймалися питанням інформаційної безпеки. Багато міжнародних фірм вирішили цю проблему за допомогою щоденного пересилання даних до головних офісів в Європі, однак це водночас обмежило доступ юристів до своїх матеріалів.

Славетні поштові мережі та месенджери Blackberry не закрили це питання, дозволивши юристам лише швидко спілкуватися один з одним і з клієнтом, тому на підмогу їм незабаром, напевно, повинні прийти нові розробки, які дозволять юристам ще й зв’язуватися з сервером головного офісу з будь-якої точки земної кулі.

Принагідно, з огляду на вищенаведене, я хочу щиро побажати нашим читачам, щоб будь-які зміни в прийдешньому 2014 році – і організаційні, і економічні – зробили їхню роботу значно приємнішою й менш напруженою, і в жодному разі не навпаки. І, зважаючи на політичні події в країні, я, як і всі без винятку наші читачі, сподіваюся на те, що розум все ж таки переможе.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати