Обговорення скандальних законів, що були прийняті «ручним» голосуванням 16 січня, стало чи не найактуальнішою темою на минулому тижні. Щодня мені надходила розсилка від тієї чи іншої юридичної компанії, і в листах керуючі партнери розповідали про своє ставлення до таких обговорюваних законів. Отже, оминути це питання я просто не змогла.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, прийняття низки обмежувальних норм призвело до суспільної незгоди з подібними законодавчими змінами, що спричинило надзвичайно активні дії з боку протестувальників на центральних вулицях Києва та в обласних центрах України. У зв’язку з цим у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, яким скасовувались окремі положення Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».
У результаті вкрай негативної реакції суспільства та дій парламентарів 28 січня 2014 року народні депутати України прийняли законопроект № 4007у «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України», що скасовує низку законів, прийнятих у ході голосування руками 16 січня 2014 року. За відповідне рішення проголосував 361 народний депутат. Уже 30 січня цей документ був підписаний Головою Верховної Ради, а наразі очікується підписання Президентом України.
Варто зазначити, що в пояснювальній записці до проекту закону № 4007у вказано, що метою його прийняття є визнання законів, прийнятих 16 січня 2014 року з порушенням встановленої процедури. Тож приємно відзначити, що депутати визнають свої помилки та працюють над ними.
Після підписання зазначеного законопроекту Главою держави журналісти зможуть продовжувати свої журналістські розслідування, не боячись відкриття кримінального провадження за фактом наклепу, адвокати зможуть працювати, не думаючи про можливість заочного кримінального провадження, і загалом усі спокійно зможуть закутувати обличчя теплими шарфами та з усмішкою згадувати чиюсь ідею вважати тих, хто бажає зігрітися, екстремістами.
З огляду на швидкість прийняття рішень парламентарями, щойно встигла вийти друком стаття нашого журналіста про «закони 16 січня», а одіозні акти вже майже скасовано. Водночас актуальність цієї тематики не втрачається, і всім охочим поділитися власними думками щодо зазначених законодавчих актів пропоную писати мені на електронну адресу olga@yurgazeta.com