15 січня 2013, 11:06

Що принесуть нам у новому році торішні зміни?

Опубліковано в №01-02 (343-344)

Перший випуск «Юридичної газети» у році Чорної Водяної Змії Ви отримали вже після Новорічних і Різдвяних свят. Маю сподівання, що на свята Ви добре відпочили, а тривалі вихідні пішли на користь – з новими силами можна братися за нові справи та досягати нових професійних звершень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


А те, що нові справи в юристів будуть неодмінно, не викликає сумніву. Адже з початком нового року чинності набере низка довгоочікуваних законів. До того ж кінець минулого року відзначився численними важливими змінами у суспільстві: був призначений новий Кабінет Міністрів, а Указом Президента реорганізовані старі міністерства та створене нове. Так, Гарант Конституції утворив Міністерство промислової політики України, реорганізувавши Державне агентство з управління державними корпоративними правами та майном, створив Державну службу з надзвичайних ситуацій, реорганізувавши Міністерство надзвичайних ситуацій та Державну інспекцію техногенної безпеки. А ось щодо нового органу – Міністерства доходів і зборів України, яке утворилося шляхом реорганізації Державної митної служби та Державної податкової служби, а також з приводу з функції новоутвореного Міністерства з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування велося чимало розмов, у тому числі і в юридичних колах.

Варто зазначити, що загалом ідея створення міністерства, яке має функцію контролю за фінансовими потоками країни, оцінюється досить позитивно. Адже створення цього органу дозволить централізувати проведення перевірок, надання консультацій та ведення реєстрів. З іншого ж боку, подібна реорганізація спричинить внесення змін до Податкового та Митного кодексів, але це зовсім не гарантує скорочення бюрократичних процедур, які на сьогодні дедалі частіше мають місце. Нагадаю, саме податкові спори торік виявилися найпоширенішими, а митні – незначно їм поступалися своєю чисельністю.

Утім, як би там не було, чого чекати від вищезазначених змін – ми побачимо тільки в процесі роботи міністерств та після набрання чинності змінами до нормативних актів, а отже, нам залишається слідкувати за цим та інформувати читачів нашого видання.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати