26 листопада 2013, 13:05

Професія майбутнього

Опубліковано в №48 (390)

Сьогоднішні студенти юридичних факультетів активно працюватимуть через двадцять­тридцять років. Яким буде їхній світ?! Якщо замислитися, сто років тому ніхто не уявляв, яким буде наш. Проте з упевненістю можна сказати про суспільство, політику та економіку не такого вже й далекого майбутнього: грядуть великі зміни. До цього хочеться додати: «Так жити не можна». Але інколи я запитую себе: «Якщо не можна, то як же ж ми живемо?»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Насправді не все так погано, як здається на перший погляд. Існують країни, де люди живуть в бляшаних будинках, не виходять з дому без зброї і цементують могили померлих, щоб їхні тіла не викрали й не продали жерцям вуду. Але чи слід рівнятися на такі країни? Адже порівняно з ними відчуваєш розслабленість щодо ситуації в Україні, мовляв, могло бути й гірше. Але ж треба краще! І саме тому, що окрім тієї істини, що все в світі змінюється згідно із законами природи, можна передбачити також з високою часткою ймовірності дещо важливе щодо юристів завтрашнього дня, тобто тих самих студентів юридичних факультетів, про яких йшлося на початку.

Не секрет, що нині на ринку праці на позицію юриста ледь не найбільший конкурс, однак є всі шанси, що юристи будуть ще більше затребувані в найближчому майбутньому. Зауважимо, що з розвитком суспільства розвиваються й нові галузі права, які потребують нових фахівців та створюють нові робочі місця. Перспективними напрямками вбачаються авторське, інформаційне, підприємницьке, комерційне, банківське право. Мені б не хотілося наразі зачіпати болюче питання європейської інтеграції, але актуальність міжнародного права в контексті перепитій сьогодення є цілком зрозумілою, так само, як неминучий розвиток міжнародного морського або космічного права.

 Безумовно, з’являться нові навички, а разом з тим і потреба для юриста завтрашнього дня організовувати власний розвиток. Чи сформують прийдешні юристи корисну звичку безупинно вчитися? Певна, що так, хоч завдання юриста залишаться незмінними (йдеться про захист законних прав та інтересів, відновлення порушених прав, а Ви про що подумали?), тобто юрист майбутнього займатиметься вирішенням тих самих завдань, що і його нинішні колеги, зіткнеться з тими ж (хоча й дещо модифікованими) проблемами і вимогами клієнта. Водночас від нього чекатимуть більш досконалих знань, якісніших планів та вищої компетенції, вкрай необхідних для ефективної діяльності в суспільстві знань і можливостей, яке прийде на зміну сучасному хаосу постмодерну.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати