28 серпня 2017, 12:58

Нотаріат у фокусі реформ

Опубліковано в №35 (585)

Нещодавно Нотаріальна палата України запропонувала проект Концепції реформування вітчизняного нотаріату в напрямку євроінтеграції та децентралізації, де не останнє місце відведено використанню цифрових технологій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Автори реформи впевнені у порівняно скорому запровадженні багатьох новацій. Наприклад, вони пропонують на законодавчому рівні ввести процедуру забезпечення доказів нотаріусом. Тобто, якщо Ви маєте побоювання, що в майбутньому Вам буде важко або неможливо надати докази, які Вам можуть знадобитися, наприклад, у суді або іншому адміністративному органі, це можна буде зробити за допомогою нотаріуса. На Ваше прохання він збереже та зафіксує їх.

Також пропонується, щоб нотаріуси могли встановлювати факти, які мають юридичне значення, від яких залежить виникнення, зміна чи припинення особистих або майнових прав громадян/юридичних осіб. Приміром, встановлення родинних стосунків, реєстрація народження, усиновлення, шлюбу чи розлучення, усні заяви осіб тощо.

Отже, чим живе український нотаріус у сучасних реаліях? Чи відчув він полегшення в роботі після впровадження електронного нотаріату? Чи здатен нотаріус у сьогоднішніх законодавчих умовах здійснювати свою основну функцію, яка полягає, насамперед, у захисті права власності та інших прав громадян?

З іншого боку, чи достатньо захищені громадяни від неправомірних дій недобросовісних нотаріусів? На ці та багато інших питань ми спробували надати відповідь.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати