15 грудня 2015, 16:38

На здоровий глузд

Опубліковано в №50-51(496-497)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

На розсуд парламенту переданий законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (далі – законопроект). Поки всі його вивчають, зі сторони Адміністрації Президента намагаються пояснити, чому ті чи інші норми були включені до законопроекту. В більшості випадків аргументація: «це є стандартом Європи».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Венеціанська комісія, яка надала висновок щодо законопроекту, аналізувала останній не враховуючи сьогоднішні українські реалії. Висновки надавалися з висоти європейського бачення. Варто відзначити, що ці висновки мають рекомендаційних характер і не є обов’язковими до врахування в Україні. Саме керуючись таким правом законотворці «фільтрують висновки», деякі зауваження приймають, а від деяких відмовляються. В кінцевому результаті, якщо зауваження співпадало з їхнім баченням реформи судової системи, то його брали до уваги, а якщо ні, то говорилось, що воно не може бути реалізовано в українських реаліях. Таким чином дуже зручно прикриватися стандартами Європи, коли це вигідно.

В той же час з Конституції пропонується прибрати норму, яка регламентує, що кандидат на посаду судді повинен не менше як десять років проживати в Україні. Судді вважають, що ця норма є важливою, оскільки особа, яка не знає менталітету жителів держави не в змозі повноцінно розглянути справу. Тим не менше схоже на те, щоб українська судова система отримала своїх грузинів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати