Юридичні стартапи перетворюються на цілу індустрію – лігалтек. Подобається це юристам чи ні, але автоматизація багатьох процесів набуває шалених обертів, і з цим треба починати рахуватися. А ще краще очолити цей процес чи принаймні стати його частиною, бо хто не встигне, той запізниться. Експерти переконані, що стандартні договори закупки, оренди чи трудові угоди – це взагалі робота, яку можна передати менеджерам відповідного департаменту. Для великих юридичних фірм теж є аргументи. Скажімо, договір купівлі-продажу за англійським правом на 60% складається зі стандартних положень (boilerplate+warranties). Ще 20% – це 5–6 можливих варіацій, які теж можна автоматизувати, і лише 20% – унікальні положення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«ЮГ» побувала на першому у Східній Європі хакатоні юридичних інновацій Kyiv Legal Tech Hackathon, що відбувся 27–28 травня, і дізналася багато цікавого. Наприклад, чи можна у перспективі розглядати юридичні стартапи як 100% конкурентів для юридичного бізнесу, і в якому стані знаходить український Legal tech на сьогодні.
Ставлення як пересічних громадян, так і чиновників до екологічних проблем в України очевидне. Проте мало хто замислюється над тим, що від екологічних чинників прямо залежить успіх економічних реформ. Наприклад, покращення стану довкілля зумовить, серед іншого, і розвиток туризму. Отже, екологічно відповідальне підприємництво – наше все. Тому експерти зважають необхідним посилення інституту екологічної правової відповідальності.