16 липня 2013, 16:24

Літо у розпалі, не забуваймо про це…

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Незважаючи на те, що надворі літо в самому розпалі, роботи в юристів менше не стає, адже вони теж збираються у відпустки і перед цим наводять лад у справах своїх клієнтів. Перед тим як піти на канікули, встигла попрацювати і Верховна Рада України. Так, 4 липня цього року був прийнятий в другому та остаточному читанні Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» (далі – Закон про трансфертне ціноутворення), який передбачає посилення контролю за трансфертним ціноутворенням в Україні. Варто також зазначити, що Закон набере чинності 1 вересня 2013 року, а не 1 січня 2014 року, як повідомлялося раніше. Саме тому юристам вже є над чим задуматись, адже нове законодавство у цій галузі несе ризики конфлікту з політиками трансфертного ціноутворення груп компаній. Серед основних змін, які вносить Закон до діючих правил трансфертного ціноутворення в Україні, на окрему увагу заслуговують такі:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


–       скасовано допустиме 20% відхилення від звичайної ціни;

–       передбачені спеціальні податкові перевірки з питань трансфертного ціноутворення;

–       запроваджено обов’язок платників податків подавати звіт про контрольовані операції і документацію з трансфертного ціноутворення. Тепер великі платники податків будуть зобов’язані подати документацію з трансфертного ціноутворення на запит податкових органів протягом 2 місяців. Усі інші платники податків будуть зобов’язані подати документацію з трансфертного ціноутворення на запит податкових органів протягом 1 місяця. Усі платники податків будуть зобов’язані щорічно подавати звіт про здійснені контрольовані операції до 1 травня року, що слідує за звітним.

Крім того, встановлено штрафи за неподання звіту та документації:

–       5% від загальної суми контрольованих операцій за неподання звіту;

–       100 мінімальних заробітних плат за неподання документації з трансфертного ціноутворення великими платниками податків.

Не знаю, як кому, а мені зрозуміло, що золоті часи вже в минулому, і так добре, як було, вже не буде. Більш того, занепокоєння викликає те, що втікати від Кіпру наразі все одно, що бігти по колу, тому що структурувати в обхід стає дедалі складніше. Проте не все так погано, тим паче, до яких конкретно наслідків на практиці призведе прийняття Закону ми, як і завжди, дізнаємося щонайближче восени.

А зараз хочу Вам нагадати, що Ви тримаєте в руках завершальний у цьому сезоні номер «Юридичної газети», і колектив нашого видання вирушає у омріяну відпустку. Тож хочу побажати і своїм колегам, і всім нашим читачам добре відпочити, зміцніти духом і тілом та набратися сил: у наступному бізнес­сезоні із заявленими змінами сили знадобляться і вам, і нам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати