13 жовтня 2015, 15:27

Ключова професія – юрист

Опубліковано в №41 (487)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Минулого тижня у Відні (Республіка Австрія) пройшла щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (далі –IBA), в рамках якої обговорювались ключові питання юридичного бізнесу та юридичних практик. Президент IBA Девід Рівкін зазначив, що так, як юридична професія зміниться у найближчі десять років, вона не змінювалась за минулі сто років. Пан Рівкін наголосив на тому, що завдяки роботі юристів укладаються угоди та захищається інтелектуальна власність. Юристи сприяють успішному вирішенню спорів за участю своїх клієнтів в судах, вони створюють закони та міжнародні правові акти, без яких громадянське суспільство не може існувати. Представники жодної іншої професії не витрачають стільки свого часу на користь державної служби та безоплатну правову допомогу. Таким чином президент IBA підкреслив важливість роботи юриста на світовому рівні, яку важко переоцінити.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цей захід зібрав разом в одному місці близько 6 тис.юристів і став чи не найголовнішою подією для світового ринку юридичних послуг.

Також Д. Рівкін порушив питання щодо незалежної діяльності адвокатів. Останні все більше зазнають «атак» від клієнтів та органів адвокатського самоврядування (саморегулівних організацій). Спеціальний комітет IBA працює над розробленням інструментів, щоб захистити діяльність адвокатів від втручання. В той же час, якщо адвокатура буде підконтрольна уряду, то вона не зможе належним чином захистити права особи у спорах з урядом.

При цьому, професор Гарвардської юридичної школи Девід Вілкінс на одному із заходів конференції розказав про шляхи подолання величезної прогалини між юридичною освітою та юридичною практикою. Виявляється, в усьому світі існує ця проблема, як і в Україні.

Підсумовуючи результати конференції, можна зробити висновок, що ті проблеми, які існують в юридичній освіті та юридичній професії в Україні, існують також в інших розвинених Європейських країнах та США.Тому представникам нашої країни можна координувати зусилля з професіоналами з інших країн задля пошуків шляхів вирішення цих проблем.  

 

logo_vidkrytyi_sud_reporter

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати