Теми цього номера – «Державне приватне партнерство» (далі –ДПП) та «Державні закупівлі». Практична реалізація ДПП ще перебуває на підготовчій стадії, але з кожним роком це питання набуває все більшої популярності. Наша країна вже давно потребує оновлення та розвитку інфраструктури, а також залучення коштів в інфраструктурні проекти. Відповідно до інформації МРЕТ, Україна потребує більше ніж 8 млрд доларів США на реформування та модернізацію інфраструктури. В суспільстві ведеться жвава дискусія стосовно перспектив розбудови закладів освіти та охорони здоров’я на засадах ДПП.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Цей рік став важливим для української системи публічних закупівель. Урядом було завершено та ухвалено Стратегію реформи на 2016–2022 рр., яка містить «дорожню карту» для наближення українського законодавства до правилта кращих практик ЄС у сфері публічних закупівель. Крім того, набрав чинності новий Закон «Пропублічні закупівлі», який докорінно змінив практику проведення закупівель, перевівши їх в електронний формат. Однак попереду стоїть ще чимало завдань та викликів.
В наступному році українське суспільство очікує на практичне запровадження інституту приватних виконавців. Експерти впевнені в тому, що це майже реальність, однак не впевнені, коли саме цей інститут активно запрацює. Чиновники прогнозують, що це станеться в лютому. Скептики вважають, що не раніше ніж влітку 2017 р., оскільки попереду іспити, перевірки офісів на предмет відповідності вимогам, внесення до відповідного реєстру тощо. Однак надія є! Тому ми сподіваємося на краще і дивимося у майбутнє з позитивом.