05 лютого 2013, 10:55

Динамічний енергетичний сектор

Опубліковано в №06 (348)

Кілька останніх років реформування в українському енергетичному секторі відбувалися досить активно. Наведу лише декілька законодавчо закріплених фактів на захист цього твердження:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


24 вересня 2010 року в Скоп’є (Македонія) відбулося підписання Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Втім в ЗМІ у минулому році з’являлася інформація, що деякі учасники Співтовариства скаржаться на Україну.

11 квітня 2011 Кабінет Міністрів прийняв Постанову «Про затвердження переліку енергогенеруючих і енергопостачальних підприємств, державні пакети акцій яких підлягають продажу в 2011–2012 роках». Тобто, можна говорити про початок проголошених Президентом України Програми економічних реформ, що, зокрема, передбачають і підвищення ефективності управління в електроенергетичному секторі шляхом поетапної приватизації енергорозподільчих і теплових енергогенеруючих компаній з метою залучення інвестицій у модернізацію потужностей, а також подальшу приватизацію вуглевидобувних компаній.

20 листопада 2012 року був прийнятий Закон України № 5485-VI «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії». Попередня ж версія цього закону, що спрямована на стимулювання виробництва електроенергетики з альтернативних джерел була датована 2009 роком. Як бачимо, тема «зеленого» тарифу досить актуальна.

І ось 24 січня 2013 року відбулася подія, яку британське The Financial Times видання охрестило «епохальним угодою» – транснаціональний гігант Royal Dutch Shell підписав з українським урядом угоду про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях, видобутої в майбутньому. До чого призведе ця співпраця казати важко. Наразі, прогнози експертів досить неоднозначні.

Можна констатувати, що перші значні кроки в реформуванні енергетичного сектору в нашій державі вже зроблені. Втім, чи зроблені ці крокі на правильному шляху покаже лише час.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати