Тема цього номера – деофшоризація та офшорні юрисдикції – актуальна не лише для юристів, але й для всієї країни. На сьогоднішній день офшорні компанії сприймаються українським суспільством як засіб ухилення від сплати податків або відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом. Для України тема боротьби з офшорами стала особливо актуальною після резонансного «панамського скандалу», після якого активізувалися спроби врегулювати питання офшорів на законодавчому рівні.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Світова тенденція по запобіганню розмиванню податкової бази та переміщенню прибутків, що відображена у так званому плані BEPS (Base Erosion and Profit Shifting), який набуває чинності для України з початку 2017 р. і полягає у посилені controlled foreign companiesrules – правил щодо контрольованих іноземних компаній (далі –КІК), стала передумовою появи проекту закону про КІК і в Україні.Та чи сприятимуть цей та подібні законопроекти тому, щоб реєстрація компаній у державах зі сприятливим податковим кліматом стала в Україні репутаційно та економічно невигідною, покаже час.
Ще одна тема, яку ми піднімаємо в номері – реформування юридичної освіти. Як зазначають експерти, на сьогодні реальність така, що лише декілька вузів реально готують спеціалістів, які можуть відразу після отримання диплома включатися в роботу, наприклад, пов’язану із юридичним обслуговуванням іноземних інвестицій, не кажучи вже про інші напрямки. Цього дуже мало, зважаючи на потреби ринку. Що ж потрібно змінювати негайно у вищій юридичній освіті, ми з’ясовували у представників як юридичного бізнесу, так і ВНЗ.