28 квітня 2015, 12:02

Багато шуму, мало толку

Опубліковано в №17(463)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Довгоочікувані «вибори» членів Вищої ради юстиції тривають, а на сьогодні вже є певні проміжні результати. Тобто безрезультатність. Минулої п’ятниці адвокати намагалися обрати своїх представників до ВРЮ, однак це намагання нічим не закінчилось. Перипетії з адвокатським з’їздом, скандалами навколо кандидатів та сутичками біля входу в приміщення, де мав проходити з’їзд закінчились тим, що жоден з кандидатів у члени ВРЮ від адвокатів не набрав потрібної кількості голосів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Слід зазначити, що такого розвитку подій ніхто не очікував. Адже адвокати, як ніхто інший, були активними у своїх «передвиборчих» зустрічах із колегами, охоче брали участь у різних заходах та намагалися бути відкритими.

Ситуація з черговим адвокатським з’їздом, який цього разу продовжував свою роботу в Києві, що проблеми в адвокатурі, на жаль, тривають. З моменту прийняття нового закону про адвокатуру вже пройшло понад два роки, а скандальні з’їзди та судові процеси тривають. Минулої п’ятниці адвокатський з’їзд був чи не центральною подією не лише юридичних ЗМІ, а й провідних телеканалів. І схоже, що компроміс в адвокатському середовищі поки що не збираються шукати.

Важливо те, що обрання представників від адвокатів до ВРЮ – це навіть не питання, яке прямо стосується всієї адвокатури. Це ще більш важливе питання. Щоб запрацювала ВРЮ очікує все суспільство. ВРЮ – це орган, який відіграє ключову роль для судової системи і прямо впливає на відновлення довіри до судової влади. Через ВРЮ відбувається призначення суддів на посади та притягнення служителів Феміди до дисциплінарної відповідальності. І саме адвокати ставлять під загрозу вирішення такого вкрай важливого для держави  питання – відновлення роботи ВРЮ.

Це той випадок, коли внутрішні проблеми адвокатури створюють проблеми для суспільства загалом. Отже, проблеми української адвокатури вийшли за межі самої адвокатської професії, а суспільства загалом. Зважаючи на це, Президенту і парламенту необхідно звернути увагу на те, що в одній із ключових професій великі проблеми, які необхідно вирішити. Адвокатура довго очікувала реальної реформи. Їй дали змогу створити самоврядування, самостійно вирішувати власні питання. Однак, донині консенсусу в багатьох питаннях адвокати не знайшли. Замість цього тривають протистояння в адвокатському співтоваристві.  

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати