У цьому номері, присвяченому банкам та фінансам, ми вирішили трохи розширити горизонти. Хоча, звичайно, не обійшли увагою і практичні питання щодо новел законодавства та усталеної практики. Експерти проаналізували визначальні судові рішення 2016 р. для банківської сфери. Як це найчастіше буває, рішення у цій категорії справ приймалися дуже різноманітні і часто містили неоднакові чи навіть протилежні правові висновки, тож визнані фахівці прокоментували основні з них.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Численні банкрутства українських банків вже нікого не дивують. Ризик втратити свої кошти, що обліковуються на поточному/розрахунковому рахунку в неплатоспроможному банку, став буденним явищем. Куди діваються ваші гроші, і як цьому можна запобігти? На думку експертів, причина цього – у низці нав’язаних суспільству стереотипів щодо функціонування банківської системи, які, втім, не мають формального підтвердження Саме вони складають основу грандіозного шахрайства з коштами клієнтів.
Не могли ми обійти увагою і той факт, що цього року інституту арбітражу в Україні виповнюється 25 років. «В Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС арбітраж визначений як основний спосіб розв’язання спорів. Можливо я перебільшую, але на мою думку, арбітраж стає елементом нового економічного світопорядку. У розвинених країнах світу розробка «проарбатражного клімату» є елементом внутрішньої та зовнішньої політики», – відзначив голова МКАС та МАК при Торгово-промисловій палаті України Микола Селівон під час міжнародної конференції з арбітражу International Arbitration: Emerging Changes. Які ж вони, сучасні тенденції в арбітражі?