16 серпня 2017, 15:47

Антирейдерство: як захистити сучасний агробізнес

Опубліковано в №31-32 (581-582)

Цей номер ми вирішили присвятити не просто питанням агробізнесу та земельного права. Основний акцент спрямований на актуальну проблему сучасності – рейдерство в аграрному бізнесі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Юристи констатують, що з року в рік все більше аграріїв страждають від цього явища. На жаль, жоден аграрій не має стовідсоткового захисту. Сучасні кроки держави щодо протидії рейдерству на практиці є дуже малоефективними та не відповідають вимогам сьогодення. Отже, експерти переконані, що сучасний агробізнес залишається сам на сам з таким явищем як рейдерське захоплення. Ми поспілкувалися з юристами з метою дізнатися про те, що саме потрібно робити, щоб захистити свій бізнес.

Ще одним актуальним для аграрного сектору питанням, яке перебуває у підвішеному стані, є зняття мораторію на продаж землі. До того ж на його вирішення чекає не лише Україна, але й іноземні інвестори та МВФ, з яким нам зовсім не вигідно сваритися. Згідно з експертною оцінкою, під дію мораторію в Україні підпадають 96% земель. При цьому 68% перебувають у власності селян-пайовиків, що зазвичай використовуються великими сільськогосподарськими та іншими підприємствами для неофіційної купівлі або оренди. Ми проаналізували, як будуть врегульовані питання не лише купівлі-продажу, а й обміну, успадкування та міни ділянок земель с/г призначення у разі скасування мораторію.

Нещодавно Національна асоціація адвокатів України опублікувала оновлені Правила адвокатської етики (далі – ПАЕ). Зокрема, запропоновано запровадити відповідальність за критику діяльності, рішень та порядку формування органів адвокатського самоврядування; за приниження авторитету адвокатури, адвокатської професії та статусу адвоката; за заклики до невиконання рішень органів адвокатського самоврядування.

Окрім того, в ПАЕ запроваджені принципи стриманості, коректності, недопущення будь-яких проявів дискримінації, толерантності та терпимості, корпоративності під час використання адвокатом соціальних мереж, Інтернет-форумів та інших форм спілкування в мережі Інтернет. Також ПАЕ забороняють адвокату викладати особисті судження щодо позиції захисту у справі, в якій він не бере участь. Ми поцікавилися думками правової спільноти з цього приводу та виклали їх на сторінках номера.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати