14 січня 2021, 10:16

Загибель солдата строкової служби та небажання розслідувати бійку ЄСПЛ оцінив у 33,8 тис. євро

Справа «Плохови проти Росії»

інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

У вересні 2005 року у військовій частині сталася бійка між солдатами, після якої один з них звернувся до лікаря і повідомив про блювоту, кров у сечі та біль у лівому боці. Військовослужбовець був госпіталізований, де, попри проведені процедури, невдовзі помер.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Судові витрати контролює суд, а надмірність порушує Конвенцію, - ЄСПЛ"

Проведене внутрішнє розслідування подій установило, що в побитті були винне керівництво військової частини. Але кримінальна справа була відкрита за фактом сварки. Зрештою нападник був визнаний винним і отримав вирок (позбавлення волі), а батькам загиблого – Тетяні і Володимиру Плоховим – виплатили 5 тис. рублів відшкодування шкоди.

Батьки двічі намагалися відкрити кримінальні провадження, але безуспішно. Вони також подавали цивільний позов проти військової частини. Але він був визнаний необґрунтованим.

Тоді, посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Плохови звернулися до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Подружжя скаржилося, що смерть сина під час військової служби та відсутність належного розслідування у зв’язку з цим порушили їхні права.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив батькам загиблого солдата 33,8 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Плохови проти Росії» (№ 45024/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, 14 січня ЄСПЛ оголосить рішення щодо прийнятності у справі Ukraine v. Russia (re Crimea) .

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати