10 березня 2021, 10:00

Як закрити підприємство без податкової перевірки?

Головне управління ДПС у Черкаській області

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє керівників підприємств, які вирішили через певні обставини припинити діяльність про можливість проведення даної процедури без проведення додаткової позапланової перевірки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як самозайнятим особам вести облік доходів і витрат?"

Частина суб’єктів господарювання через ряд об’єктивних обставин фактично не здійснюють господарську діяльність значний проміжок часу та зацікавлені, щоб процедура припинення пройшла швидко. Для цього існує ряд критеріїв, дотримання яких це зможе зробити реальністю.

По-перше, при прийнятті такого рішення повинно бути у повному обсязі проведено ряд процедур, а саме:

  • закриті рахунки у банківських установах,
  • надана у повному обсязі податкова звітність,
  • погашені можливі наявні борги перед бюджетом,
  • складено ліквідаційний баланс.

Найголовнішим критерієм для прийняття рішення щодо необхідності (або її відсутності) проведення позапланової перевірки суб’єкта господарювання у зв’язку з припиненням є наявність (або відсутність) ризикових факторів у його діяльності.

Рішення про проведення документальної перевірки платника податків приймається за результатами ґрунтовного аналізу всієї наявної в органах ДПС податкової інформації стосовно нього про ризики в його діяльності щодо приховування об’єктів оподаткування, несплати ним податкових зобов’язань.

З початку року без проведення перевірок вже було припинено діяльність 84 суб’єктів господарювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати