13 травня 2021, 12:46

Як перетворити квартиру у коворкінг

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Створення коворкінгу – чудова ідея бізнес-стартапу для тих, хто володіє житловою нерухомістю. Гнучким офісом може стати будь-яка квартира або ж декілька квартир, об’єднаних в одну.

Читайте також: "Як зробити перепланування квартири в "квартиру-студію"

Що потрібно зробити, щоб легально перепланувати квартиру у коворкінг, розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій. 

Що необхідно зробити для перетворення житла на коворкінг:

  1. Якщо облаштування гнучкого офісу планується в одній квартирі, то необхідно перевести житлове приміщення у об’єкт громадського призначення. Для цього потрібно отримати містобудівні умови та обмеження;
  2. Якщо власник планує об’єднати кілька квартир або ж влаштувати між ними прохід, то спершу йому необхідно також одержати МУО для зміни функціонального призначення приміщення. Після цього для об’єднання приміщень потрібно також одержувати містобудівні умови та обмеження;
  3. Якщо власник планує зміну несучих конструкцій у квартирі, то він зобов’язаний погоджувати такі дії з Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Для цього готується проект перепланування, декларація про початок робіт, новий техпаспорт. Після готовності об’єкта власник має повідомити ДАБІ та внести зміни до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Він повідомив, що порядок отримання містобудівних умов та обмежень визначений у статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

За словами Юрія Тація, протягом останніх двох років значно активізувалось будівництво гнучких офісів – коворкінгів. Так, в кінці 2019 року загальна площа такої нерухомості в Україні складала 73 тисячі квадратних метрів, а вже у 1 кварталі 2020 року становила 79 тисяч квадратних метрів.

«Активізація цього сектору будівництва пов’язана з тим, що офісні працівники все частіше надають перевагу віддаленій роботі та гнучкому графіку. Тож попит на роботу в такому офісі зростає», - підкреслив Юрій Тацій. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати