11 травня 2020, 15:47

ВРУ пропонують внести зміни до Митного кодексу України

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3444 від 07.05.2020 р. "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо тимчасових заходів захисту національних інтересів у сфері зовнішньоекономічної діяльності".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують запровадити заборону на відчуження земель с/г призначення".

Як зазначається, метою запропонованих змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України є створення механізму дотримання міжнародних зобов'язань України у процесі здійснення заходів захисту національних інтересів України, які передбачають регулювання умов зовнішньоекономічної діяльності у випадку обставин, які підпадають під положення статті ХІ ГАТТ "Загальні скасування кількісних обмежень", статті ХХ ГАТТ "Загальні винятки", статті ХХІ ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки", статті ХІV ГАТС "Загальні винятки", статті ХІV-bis ГАТС "Винятки з міркувань безпеки".

Так, пропонується внести технічні зміни до Митного кодексу України де передбачається, що спеціальне мито встановлюється відповідно до Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" та Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

У Прикінцевих положеннях пропонується доповнити Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" новою статтею 29-1 "Виключні тимчасові заходи захисту національних інтересів у сфері зовнішньоекономічної діяльності".

Зазначена стаття встановлює механізм впровадження заходів захисту національних інтересів щодо сталого розвитку національної економіки та забезпечення зростання рівня та якості життя відповідно до Закону України "Про національну безпеку України", цього Закону та міжнародних договорів України, обсяг яких підпадає під дію Закону "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Зміни до Закону реалізовують принципи вживання заходів, що дозволяють державі-члену СОТ відійти від своїх міжнародних зобов’язань, у випадках, що передбачені:

  • у статті ХІ ГАТТ "Загальні скасування кількісних обмежень";
  • у статті ХХ ГАТТ "Загальні винятки";
  • у статті ХХІ ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки";
  • у статті ХІV ГАТС "Загальні винятки";
  • у статті ХІV-bis ГАТС "Винятки з міркувань безпеки".

Також пропонується визначити, що застосування тимчасових виключних заходів у випадку наявності обставин, визначеними статтями ХІ, ХХ, ХХІ ГАТТ та статтями ХІV, ХІV-bis ГАТС здійснюється шляхом:

  • проведення дослідження фактів відповідним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері економічного розвитку та торгівлі;
  • підготовки звіту за результатами дослідження та пропозицій щодо застосування заходів у сфері зовнішньоекономічних відносин;
  • прийняття Кабінетом Міністрів України рішень про застосування на тимчасовій основі заходів виключного характеру, необхідних для захисту національних інтересів України щодо сталого розвитку національної економіки та забезпечення зростання рівня та якості життя.

Зазначається, що також у Прикінцевих положеннях пропонується внести технічні зміни до статті 9 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" погодивши повноваження Кабінету Міністрів України з пропонованими законом змінами, та з урахуванням вимог щодо необхідності оперативного реагування на стан міжнародної торгівлі з метою забезпечення національної економічної безпеки країни, а також у випадку інших виключних обставин.

Нагадаємо, в Україні хочуть встановити єдині підстави для звільнення керівництва антикорупційних органів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати