10 квітня 2024, 15:36

ВРП затвердила зміни до порядку ведення Єдиного держреєстру судових рішень

Пресслужба ВРП

9 квітня 2024 року під час засідання Вища рада правосуддя вирішила затвердити зміни до Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, якими надано дозвіл на повний доступ до реєстру САП. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховний Суд опублікував дайджест судової практики ВП ВС за січень – березень 2024 року".

Рішення прийнято за результатом розгляду звернення заступника Генерального прокурора – керівника САП Олександра Клименка, в якому зазначено про ліквідацію Спеціалізованої антикорупційної прокуратури як самостійного структурного підрозділу Офісу Генпрокурора та створення САП як окремої юридичної особи.

Як зазначається, реорганізація відбулася відповідно до Закону України від 8 грудня 2023 року № 3509-IX "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", що набрав чинності 1 січня 2024 року, яким внесено зміни до Закону України "Про прокуратуру".

Відповідно до ч. 3 ст. 8-1 Закону України "Про прокуратуру" на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру покладаються такі функції:

1) здійснення нагляду за додержанням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування Національним антикорупційним бюро України;

2) підтримання державного обвинувачення в суді у відповідних провадженнях;

3) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, передбачених цим Законом і пов’язаних із корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями, а також представництво у межах компетенції інтересів держави у справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

У ВРП вказали, що прокурорам САП необхідний повний доступ до інформаційних ресурсів ЄДРСР для забезпечення виконання завдань і повноважень, визначених законодавством. Тому Вища рада правосуддя вирішила внести зміни до розділу ІХ "Забезпечення надання повного доступу до Реєстру" Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

У пункти 2 і 4 до переліку організацій, яким надано дозвіл на повний доступ до інформаційних ресурсів Реєстру включено прокурорів САП. Пункт 5 доповнено підпунктом 14-1, яким визначено, що дозвіл на повний доступ до електронних примірників судових рішень надається та анулюється "уповноваженим особам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати