20 жовтня 2022, 17:44

Впровадження Закону про адмінпроцедуру: вийшов посібник для публічних службовців

Пресслужба Міністерства юстиції

В Україні випустили посібник «Закон «Про адміністративну процедуру»: загальні прозорі правила взаємодії між державою та громадянами й бізнесом».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Денис Малюська про конфіскацію російських активів: "Ланцюг від номінальних до реальних власників ми будемо доводити в суді"

Про це повідомляє преслужба Міністерства юстиції.

Він стане у нагоді представникам органів державної влади, які залучені до приведення у відповідність спеціального законодавства до норм Закону «Про адміністративну процедуру», й тим публічним службовцям, які безпосередньо беруть участь у  роботі за загальною адміністративною процедурою.

У посібнику:

  • пояснюються принципи адміністративної процедури та низка ключових понять: адміністративний орган, адміністративна процедура і провадження, дискреційні повноваження, заінтересовані особи, адміністративний акт;
  • розглядаються основні засади та новели Закону, повноваження адміністративного органу, права та обов’язки особи в адміністративній процедурі, вимоги до адміністративних актів;
  • визначається загальний порядок та терміни опрацювання справ, ухвалення рішення та повідомлення про нього громадян;
  • наприкінці посібника можна знайти детальні рекомендації щодо підготовки до впровадження Закону «Про адміністративну процедуру».

Закон України «Про адміністративну процедуру» вводить нові підходи до взаємодії органів влади з фізичними та юридичними особами. Зокрема, він забезпечує та гарантує:

  • право особи на участь у розгляді справи у разі можливого негативного рішення щодо неї;
  • орієнтацію на позитивний результат, навіть якщо справу треба вирішувати довше;
  • максимальну збалансованість рішень публічної адміністрації;
  • уніфікацію підходів та спрощення законодавства.

Посібник можна завантажити за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати