15 жовтня 2021, 18:02

Водії Amazon збираються подати колективний позов до компанії на суму 140 млн фунтів стерлінгів

Правозахисна компанія Leigh Day підготувала претензію щодо працевлаштування від імені водіїв Amazon. Правозахисники підрахували, що приблизно 3 000 осіб зможуть претендувати на компенсацію за їхній робочий статус


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Про що роботодавець не має права питати на співбесіді"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

Leigh Day стверджує, що онлайн-гігант з роздрібної торгівлі має виплатити водіям в середньому 10 500 фунтів стерлінгів за кожен пропрацьований рік у компанії. За попередніми підрахунками, загальний компенсаційний пакет може коштувати 140 млн фунтів стерлінгів. Цей колективний позов стане одним з найбільших позовів щодо працевлаштування у Великій Британії та ще одним потенційним полем битви для нової судової практики щодо людей, які працюють у межах короткострокових контрактів у трудових відносинах.

Водії, які здійснюють поставки від імені Amazon через «Партнерів служби доставки», класифікуються як самозайняті особи, тому вони не отримують відпускні виплати, мінімальну заробітну плату та на них не поширюється дія трудового договору. Leigh Day стверджуватиме, що позивачі мають право на ці соціальні гарантії.

Кейт Робінсон, адвокат у команді з працевлаштування компанії Leigh Day, зазначила: «Водії, які здійснюють доставку на Amazon, повинні працювати у встановлені зміни та бронювати відпустки. Проте Amazon стверджує, що вони є самозайнятими особами. Виплата компенсації у розмірі 140 млн фунтів стерлінгів звучить як велика сума, але для компанії, яка отримала прибуток у 5,8 млрд фунтів стерлінгів за перші три місяці 2021 р., це крапля в морі. Водночас для водіїв заробіток принаймні у розмірі мінімальної заробітної плати, одержання відпускних та укладення відповідного трудового договору може змінити життя».

Amazon заявив, що прагне забезпечити справедливу оплату праці водіям-перевізникам, з якими вони співпрацюють.

Окрім Amazon, Leigh Day пред'явила претензії до Uber, Addison Lee, компанії доставки Stuart та ринку вживаних автомобілів BCA.

Юристи взяли до уваги колективний позов проти Uber, адже рішенням Верховного Суду у лютому цього року було визнано, що водіїв Uber слід зарахувати до працівників з доступом до мінімальної заробітної плати та оплачуваних відпусток. Компанія таксі стверджувала, що водії є самостійними незалежними підрядниками. Верховний Суд відхилив цей аргумент, постановивши, що Uber London уклав договори з пасажирами та залучив водіїв для оформлення бронювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати