25 січня 2021, 13:26

В Україні впровадять технології 3D-моделювання будівель

Департамент містобудування та архітектури КМДА

В Україні планують початок впровадження BIM-технологій у будівництві, які передбачають побудову 3D-моделі майбутньої будівлі. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Отримати інформацію про містобудівні умови та обмеження в Києві відтепер можна за 5 хвилин"

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

«BIM-технології (Building Information Modeling) – це інформаційне моделювання будівель, яке передбачає побудову тривимірної віртуальної цифрової моделі майбутньої будівлі. Іншими словами – створення 3D-прототипу. Під час такого проектування інформація про архітектурно-конструкторські, економічні, енергоефективні рішення для спорудження будинку розглядається, як єдине ціле. Це дозволяє покращити якість проектування споруд та підвищити їх надійність після введення в експлуатацію», - пояснив Юрій Тацій.

Посадовець додав, що Мінрегіон ініціює нормативно-правові зміни, які забезпечать впровадження BIM-технологій. 

«Вже підготовлений проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні», в якому описана дорожня карта для імплементації методики. Крім того, фахівці міністерства працюють над оновленням державних будівельних норм, щоб зробити можливим застосування моделювання», - зазначив Юрій Тацій.

Він також підкреслив, що, крім нормативно-правових змін, для впровадження ВІМ-технологій також важливе придбання програмного забезпечення. 

Нагадаємо, будівельну продукцію в Україні продаватимуть лише після ретельного контролю якості.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати