12 серпня 2024, 9:20

У Раді рекомендували прийняти в другому читанні законопроєкт щодо забезпечення землями сил оборони

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики розглянув законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму забезпечення землями сил оборони (№ 11335 від 12.06.2024), підготовлений до другого читання, та рекомендував ВРУ прийняти його в цілому як закон. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді підтримали розробку законопроєкту про доплати суддям, які працюють на прифронтових територіях".

Законопроєктом, підготовленим до другого читання, пропонується, зокрема:

  • спростити процедуру зміни цільового призначення земельних ділянок особливо цінних земель та земельних лісових ділянок для Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Міністерства оборони України, розвідувальних органів України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, а також військових частин, військових навчальних закладів, підприємств, установ, та організацій, що перебувають у сфері управління цих органів та/або входять до структури ЗСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та звільнити їх від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва;
  • заборонити подальшу зміну цільового призначення таких земельних ділянок та будівництво на таких земельних ділянках об’єктів соціально-культурного призначення, житла для військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також соціального та доступного житла, для уникнення корупційних ризиків, пов’язаних зі зміною цільового призначення земельних ділянок, віднесених до земель оборони за вищевказаною процедурою;
  • внести зміни до ст. 77 Земельного кодексу України та до ст. 1 Закону України "Про використання земель оборони", якими корегується визначення земель оборони, та закріплення в ньому можливості використання таких земель ЗСУ, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, Міністерством оборони України, розвідувальними органами України, Державною прикордонною службою України, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, а також військовими частинами, військовими навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у сфері управління цих органів та/або входять до структури Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Також зазначається передбачена можливість на період дії воєнного стану та на один рік по його закінченню, відносити земельні лісові ділянки до земель оборони по спрощеній процедурі. Водночас уточнюється порядок внесення до Державного земельного кадастру відомостей про встановлену законопроєктом заборону подальшої зміни цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок, які були віднесені за спрощеною процедурою до земель оборони.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати