Міністерство юстиції України після створення єдиного адміністратора всіх реєстрів – Державного підприємства «Національні інформаційні системи» має намір запровадити новий підхід до розпорядження державними коштами на прикладі цього підприємства. Про це повідомила Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова після засідання Ради громадського контролю державного підприємства «Національні інформаційні системи», інформує прес-служба Міністерства юстиції.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За словами Н. Севостьянової, Державне підприємство «Національні інформаційні системи» – перше держпідприємство, де було створено Раду громадського контролю, і сьогодні відбулося перше засідання цієї ради.
«До Ради громадського контролю увійшли експерти від Реанімаційного пакету реформ, також від парламенту, від Асоціації «IT України», від USAID і ми сподіваємось на подальше її розширення. Яка мета? Публічне затвердження усіх розпоряджень коштами. Це означає, що фінансовий план підприємства затверджуватиметься на засіданні цієї Ради, а також буде опублікований на сайті, і громадяни зможуть спостерігати за тим, як відбувається використання коштів», - наголосила Наталія Севостьянова.
Перший заступник міністра зазначила, що вже сьогодні було презентовано фінансовий план цього підприємства: «Ми отримали роз’яснення щодо деяких позицій і побачили суттєву економію державних коштів порівняно з минулими роками. Сподіваємось на подальшу ефективну роботу даного інструменту і думаю, що це буде добрим прикладом для всіх адміністраторів реєстрів, і надалі вони також зможуть забезпечити такий рівень прозорості та доступу громадськості до контролю й розпорядження державними коштами».
У свою чергу, Тетяна Пеклун, представник Центру протидії корупції, зазначила: «Оскільки це відноситься до функцій громадського контролю (власне, здійснювати контроль за власними грошима), це абсолютно нормально і правильно - залучати людей до цього процесу. Єдине, це має відбуватись прозоро і публічно, для того, щоб унеможливити в подальшому якісь маніпуляції чи інсинуації за участю громадськості в процесі контролю. Бо є різний досвід в Україні».
Сергій Сученко, спеціаліст з питань права та судового адміністрування проекту USAID «Справедливе правосуддя», підкреслив, що діяльність державних підприємств в Україні є проблемною ділянкою, і навколо них точиться багато суперечок. «Створення такого органу, з одного боку, зробить цей процес більш ефективним, з іншого – забезпечить відповідну прозорість і контроль, яких потребує суспільство», - сказав він.
Тимчасово виконуючий обов’язки голови Ради громадського контролю ДП «Національні інформаційні системи», директор Асоціації «IT України» Віктор Валєєв зауважив, що на сьогодні є прецедентом, коли державне підприємство створює Раду громадського контролю: «В країні тисячі держпідприємств, але та відкритість, яку сьогодні демонструють це підприємство і Міністерство юстиції, є показовою і може лише вітатись».