04 січня 2021, 13:05

Що нам готує січень-2021

Знайомтеся з підбіркою важливих змін, які набувають чинності з початку 2021 року: 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1) В Україні посилять карантин з 8 до 24 січня 2021 року

Водночас із обмеженнями помаранчевої зони продовжить працювати громадський транспорт, аби люди могли їздити на роботу на ті підприємства, що працюватимуть в період посиленого карантину. Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі.

Деталі за посиланням.

2) З 1 січня змінюється прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата

Мінімальна зарплата з початку року становитиме 6000 грн, а з 1 грудня 2021 р. - 6500 грн. Прожитковий мінімум за рік має зрости з 2189 грн до 2393 грн.

Деталі за посиланням.

3) З 2021 року фізособи-«єдинники» подають одну звітність з ЄП та ЄСВ

Мінфін затвердив нову форму декларації з єдиного податку для фізосіб-«єдинників». Зокрема, її доповнено новим додатком для відображення відомостей про нарахований дохід застрахованої особи та суми нарахованого ЄСВ. Подавати нові форми потрібно буде за звітні періоди 2021 року.

Деталі за посиланням.

4) З 1 січня 2021 р. змінилася вартість оформлення біометричних паспортів

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснили оплату адміністративних послуг та подали заяви для оформлення документів до 31.12.2020, отримають документи за старою ціною.

Деталі за посиланням.

5) З 1 січня 2021 року змінюються рахунки для сплати ЄСВ

Почали діяти нові небюджетні рахунки 3556, відкриті на ім’я територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного соціального внеску.

Деталі за посиланням.

6) З 1 січня ДПС працює у форматі єдиної юрособи

Територіальні органи ДПС, утворені як її відокремлені підрозділи, розпочинають здійснення повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються як юридичні особи.

Деталі за посиланням.

7) З початку 2021 року діють нові марки акцизного податку для тютюнових виробів

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2020 року № 1037 затверджено нові зразки марок акцизного податку для тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва.

Деталі за посиланням.

8) 16 січня 2021 року відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову

Вимога щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у т.ч. гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо.

Деталі за посиланням.

9) З початку 2021 року в українських школах почав діяти новий Санітарний регламент

Серед іншого, у новому Санітарному регламенті змінено підходи до організації харчування. У школах дозволяється організовувати кейтеринг, який повинен відповідати всім принципам та вимогам безпечності харчових продуктів на базі системи НАССР.

Деталі за посиланням.

10) З 1 січня від сплати ЄСВ звільняються особи, які отримують пенсію або соціальну допомогу

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Деталі за посиланням.

11) 1 січня 2021 року розпочалась щорічна кампанія декларування

Кампанія триватиме до 31 березня 2021 року.

Деталі за посиланням.

12) 1 січня набула чинності Угода про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Україною та Канадою

Дія угоди поширюється на кінопродукцію, телевізійний контент (телесеріали, телефільми, шоу), а також вебсеріали, VR-проєкти та інші кросплатформні продукти.

13) З 1 січня підвищилися ставки судового збору

З 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено на рівні 2270 грн. Так, як судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то відповідно, підвищилися ставки судового збору.

Деталі за посиланням.

З 1 січня підвищилися ставки судового збору

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати