07 квітня 2022, 11:13

Сенат США схвалив закон щодо програми ленд-лізу

Сенат США одностайно ухвалив закон, який уповноважує Байдена активувати програму ленд-лізу, востаннє використовувану під час Другої світової війни, для прискорення доставки військової техніки, зброї та боєприпасів в Україну. Повідомляє вебсайт Politico.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "США вводять санкції проти Сбербанку і Альфа-банку та забороняють інвестиції в економіку рф"

Програму «ленд-лізу» створили під час Другої світової війни. Її створення називали переломним моментом у конфлікті, оскільки програма дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод. Саме тоді востаннє «ленд-ліз» і використовували.

«Ленд-ліз» дозволить пришвидшити передачу в Україну важливого військового обладнання та інших важливих поставок завдяки скороченню бюрократичної тяганини. Процедура дозволяє де-факто дарувати озброєння з положеннями, які передбачають, що країни-одержувачі здійснять виплату США пізніше.

Тепер це рішення має розглянути Палата представників.

У короткій промові на залі Сенату лідер більшості сенатор Чак Шумер назвав масові вбивства «чистим злом», додавши, що російські війська здійснюють «геноцид» в Україні. «Коли ми вбиваємо невинних мирних жителів через те, хто вони є, яка їхня релігія, раса чи національність, це є геноцидом, і пан путін винен у цьому», – сказав Шумер.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати