06 квітня 2022, 18:46

США вводять санкції проти Сбербанку і Альфа-банку та забороняють інвестиції в економіку рф

США запроваджують санкції проти найбільших російських банків, проти еліт РФ та членів їхніх сімей, а також заборонять інвестиції до держави-агресорки і заблокують санкціями критичні великі підприємства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Лондонські морські страховики визнали усі російські води високоризикованими"

Про це повідомили в Білому домі.

"Сьогодні Сполучені Штати разом із G7 та Європейським Союзом продовжуватимуть накладати серйозні та негайні економічні витрати на режим Путіна за його звірства в Україні, зокрема в Бучі", – зазначається в повідомленні.

США запроваджують повне блокування щодо "Сбербанку" та "Альфа-банку". Будь-які активи цих банків, які стосуються фінансової системи США, будуть заморожені, а американським громадянам буде заборонено вести з ними бізнес. Сбербанк володіє майже однією третиною загальних активів російського банківського сектору і є системно критичним для російської економіки. Альфа-Банк –  четверта за величиною фінансова установа в росії.

Президент США Джо Байден підпише новий указ, який включатиме  заборону на нові інвестиції до Росії американськими громадянами, де б вони не перебували, що ще більше ізолює РФ від глобальної економіки.  

США запроваджують повне блокування санкціями критичних великих російських державних підприємств. Будь-якій особі зі США буде заборонено здійснювати операції з цими організаціями, а її активи будуть заморожені. Це зашкодить здатності кремля використовувати ці організації, від яких він залежить, фінансувати свою війну в Україні. Міністерство фінансів повідомить про ці організації 7 квітня.

Санкції запроваджуються також проти російських еліт та членів їхніх сімей:

  • дорослих дітей президента росії володимира путіна, 
  • дружини та доньки міністра закордонних справ сергія лаврова,
  • членів Ради безпеки Росії, 
  • колишнього президента і прем’єр-міністра росії дмитра медведєва,
  • прем’єр-міністра михайла мішустіна. 

"Ці особи збагатилися за рахунок російського народу. Деякі з них відповідають за надання підтримки, необхідної для підтримання війни Путіна проти України. Ця дія відключає їх від фінансової системи США та заморожує всі активи, які вони мають у Сполучених Штатах", – зазначили в Білому домі.

Окрім цього, Міністерство фінансів США  заборонило росії виплачувати борги за рахунок коштів, що підпадають під юрисдикцію Сполучених Штатів. Адже наразі санкції не перешкоджають виплаті російського суверенного боргу, якщо держава використовує кошти за межами юрисдикції США. Однак рф є глобальним фінансовим вигнанцем, і тепер їй доведеться обирати між використанням наявних коштів для виплати боргу або дефолтом. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати