19 лютого 2020, 17:32

Приєднатися до електричних мереж буде простіше

Урядовий портал

Кабінет Міністрів України ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» щодо зміни процедури приєднання до електричних мереж та створення передумов для зменшення оплати за нього.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді підтримують заборону пластикових пакетів".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Так, зокрема, пропонується розділити ставку стандартного приєднання для замовника на дві складові (за лінійну складову і за потужність), розділити функції стосовно державного контролю за процесом приєднань між Регулятором і Держенергонаглядом, а також розширити повноваження Регулятора.

Уряд пропонує посилити відповідальність операторів систем розподілу і оператора системи передачі за порушення законодавства у процесі приєднання споживачів, що буде сприяти припиненню вищеописаних практик та покращенню інвестиційного клімату. 

«Спрощення та здешевлення приєднання до електричних мереж - це можливість для створення привабливих умов для інвесторів, які в свою чергу будуть відкривати виробництва та створювати нові робочі місця в регіонах.Такі підходи дадуть можливість не лише покращити інвестиційну привабливість, а й піднімуть Україну в інвестиційних рейтингах, зокерма Doing Bussines», - заявив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

У законопроекті також передбачено:

  • нова формула визначення ставки плати за потужність. А саме: додатковий понижуючий параметр — коефіцієнт одночасності;
  • зміна вартості стандартного приєднання для замовника – розбили на лінійну складову і складову за потужність;
  • посилення державного контролю за приєднаннями, збільшення повноваження НКРЕКП і Держенергонагляду. А також розділення функції щодо державного контролю за процесом приєднань між Регулятором і Держенергонаглядом, який у режимі єдиного вікна прийматиме скарги замовників щодо порушень у процесі приєднань та виноситиме приписи обов’язкові до виконання монополістамиї;
  • окрема процедура приєднання для великих забудовників - включення до інвест-програм природних монополістів заходи по прискоренню приєднань.

Нагадаємо, Уряд скасовує штучні бар’єри між державою та надрокористувачем.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати