25 вересня 2023, 15:59

Понад 20 мільярдів гривень грантових коштів від уряду Японії будуть спрямовані на проєкти відновлення України

Пресслужба Мінвідновлення

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про спрямування грантових коштів у сумі 21,83 мільярда гривень на реалізацію Програми екстреного відновлення через спеціальний фонд держбюджету. Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Південна Корея виділить Україні кошти на післявоєнне відновлення".

Кошти отримані відповідно до грантових угод між Урядом України та JICA Japan International Cooperation Agency Японським агентством міжнародного співробітництва, підписаних 9 березня та 13 квітня 2023 року. Уряд також затвердив Порядок використання коштів, наданих відповідно до цих грантових угод.

"Попри російську агресію, і величезні руйнування через війну, у 2023 році нам вдалося перейти від економіки виживання до процесів відновлення. Насамперед йдеться про забезпечення базових потреб наших громадян та відновлення критичної інфраструктури. Навесні ми підписали дві грантові угоди з Японським агентством міжнародного співробітництва, на загальну суму понад $500 млн. Ці кошти спрямовуються на невідкладні проєкти у сфері транспорту, гуманітарного розмінування, зміцнення енергетичної системи, відновлення галузей сільського господарства, охорони здоров’я та освіти. Так, відповідно до рішення Уряду, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури отримає 7,92 млрд грн.

Хочу подякувати Уряду Японії за системну допомогу Україні. Така підтримка є надзвичайно цінною і дозволяє нам оперативно та якісно реалізовувати проєкти зі швидкого та гуманітарного відновлення. Зі свого боку координуємо та забезпечуємо максимальну прозорість та підзвітність задля успішної реалізації домовленостей", – зазначив віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Угодами передбачається, що грантові кошти будуть використані для покращення та підтримки таких напрямків:

  • обладнання для гуманітарного розмінування;
  • транспортне обслуговування;
  • енергетичне обслуговування;
  • управління відходами руйнувань;
  • водопостачання;
  • медичне обладнання;
  • обладнання для надання освітніх послуг;
  • аграрного сектору;
  • сектору суспільного мовлення;
  • сектору комунальних послуг на рівні органів місцевого самоврядування.

Довідково

Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) координує офіційну допомогу Уряду Японії іншим державам. Агентство відновило свою роботу в Україні з початку 2023 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати