14 травня 2020, 10:11

Пандемія коронавірусу значно вплинула на аудит, - дослідження

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Згідно з дослідженням "Глобальне вивчення COVID-19: вплив на бізнес та протидія", проведеним Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА), пандемія коронавірусу значно вплинула на аудит.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "PCAOB звільнила аудиторські фірми від перевірок у часи пандемії".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, АССА опитала представників аудиторських фірм щодо того, як позначилася пандемія на їхній щоденній роботі. Хоча цифровий прогрес продовжує впливати на способи проведення аудиту та збору доказів, а також на процес підготовки звітності, для багатьох аудиторських фірм пандемія спричинила системний шок і ускладнила роботу з клієнтами.

Трохи більше половини (53%) респондентів відповіли, що відчувають тиск, обслуговуючи клієнтів, а понад третина (36%) заявила, що не в змозі дотримуватися термінів подання звітності, що було дозволено багатьма країнами, де термін подання звітності був пролонгований відповідно до ситуації, що склалася.

Чверть опитуваних заявила, що відчуває труднощі зі збиранням аудиторських доказів, а 27% зазначили, що бачать підвищений аудиторський ризик, пов’язаний з оцінкою активів, виконанням зобов’язань або проблемами забезпечення безперервного функціонування.

Директор ACCA Майк Саффілд заявив: "Питання посилення тиску щодо завершення аудиторської роботи, отримання аудиторських доказів та дуже важливих суджень у таких сферах, як безперервна діяльність, змушують аудиторів переоцінити, як вони здійснюють звичайну аудиторську діяльність. Попереду нас чекають виклики, але респонденти також вбачають можливості".

Нагадаємо, Ставрос Томадакіс продовжить очолювати IESBA.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати