09 жовтня 2020, 12:46

Нове на Prozorro: про зловживання у тендерах можна повідомити в Держаудитслужбу напряму

Prozorro

На Prozorro з`явилась можливість надсилати звернення про порушення в публічних закупівлях безпосередньо в Державну аудиторську службу України. Тепер, зіштовхнувшись з імовірними зловживаннями на тендері, громадські активісти та представники бізнесу (постачальники) можуть відправити повідомлення про це через портал Prozorro. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як це працює?

На сторінці кожного тендеру тепер є кнопка "Знайшли порушення? Зверніться до Держаудитслужби" (ось приклад). Натиснувши на неї, скаржник зможе вказати дані, обрати з переліку порушень в публічних закупівлях саме те, з яким він/вона зіштовхнулися, та детально його описати. 

Після того, як на звернення буде накладений ЕЦП, повідомлення потрапить в кабінет Державної аудиторської служби на Prozorro. Якщо наведених фактів буде достатньо, Державна аудиторська служба зможе перевірити закупівлю та зобов`язати виправити порушення до моменту розтрати. А якщо йдеться про вже витрачені бюджетні кошти - накласти на порушників штраф або передати справу до суду. 

pasted image 0Цей функціонал був розроблений на виконання Розпорядження КМУ від 18 грудня 2018 року №1088-р "Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2018-2020 роках".

"Без невідворотності покарань публічні закупівлі не розвиваються настільки ефективно, як могли б. Та Prozorro - це IT-система, і вона не може бити порушників струмом. Але ми можемо “прокласти лінію електропередач” між постачальниками, що зіштовхнулися з несправедливістю, та Державною аудиторською службою. Адже саме вона моніторить державні тендери, запобігає розтраті коштів платників податків та може притягати порушників до адміністративної відповідальності", - зауважила Кристина Гуцалова, менеджер проекту моніторингу та контролю ДП "Прозорро".

У ДП "Прозорро" нагадали, що відповідно до Закону "Про публічні закупівлі" моніторингом державних тендерів займається саме Державна аудиторська служба України, яка виявляє порушення у публічних закупівлях. Звернення громадських організацій є однією з підстав для початку моніторингу закупівлі державними аудиторами. Крім того, тепер і бізнес отримав новий інструмент для досягнення справедливості. 

"Цей новий функціонал - це можливість для обох сторін зробити свою комунікацію швидшою і якіснішою. А якісна комунікація між ГО та аудиторами - це контроль у сфері й більше виправлених порушень в публічних закупівлях. Тому зараз важливо, щоб обидві сторони почали користуватися цією можливістю", - прокоментував Іван Лахтіонов, директор інноваційних програм Transparency International Ukraine.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати