13 грудня 2021, 19:13

Нова Зеландія заборонить продаж сигарет для майбутніх поколінь

Уряд Нової Зеландії планує заборонити купувати сигарети та тютюнові вироби всім, хто народився після 2008 р. Така заборона діятиме протягом усього життя молодих людей. Поданий законопроєкт розглядають у межах масштабної боротьби з курінням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують заборонити продаж алкоголю й сигарет у супермаркетах"

Про це повідомляє вебсайт Reuters.

Уряд Нової Зеландії заявив, що хоча наразі діють заходи, які сповільнили споживання тютюну, проте необхідні більш жорсткі кроки для досягнення мети: до 2025 р. у країні палити щодня мають менше ніж 5% населення. За даними уряду, зараз 11,6% усіх новозеландців у віці старше 15 років палять, а серед дорослих корінного населення (маорі) ця частка зростає до 29%.

Куріння вбиває близько 5 тис. людей на рік у Новій Зеландії та є однією з головних причин смерті. За словами уряду країни, 4 з 5 курців почали палити до 18 років. Вейпінг, який часто розглядається як безпечніша альтернатива куріння та корисний засіб для відмови від куріння, також жорстко регулюється, оскільки продажі дозволені лише особам старше 18 років.

Законопроєктом пропонується спочатку заборонити продаж сигарет та тютюнових виробів особам до 14 років. У 2027 р. продаж сигарет буде заборонений усьому населенню країни. Також законопроєкт зменшує кількість роздрібних продавців, уповноважених продавати тютюн, та закріплює вимогу зниження рівня нікотину в усіх тютюнових продуктах.

Нові обмеження будуть запроваджуватися поетапно з 2024 р., починаючи з різкого скорочення кількості авторизованих продавців. У 2025 р. знизять кількість нікотину в продукції, у 2027 р. «створять» покоління «без диму».

Пакет таких заходів зробить роздрібну тютюнову індустрію Нової Зеландії однією з найбільш обмежених у світі, одразу після Бутану, де продаж сигарет повністю забороняється.

«Ми хочемо переконатися, що молоді люди ніколи не почнуть палити, тому ми вважаємо правопорушенням продаж або постачання тютюнових виробів молоді та закріплюємо це в законі», – заявила заступниця Міністра охорони здоров’я Нової Зеландії Айша Верралл.

Уряд планує проводити консультації з робочою групою з питань охорони здоров’я маорі в найближчі місяці, перш ніж внести закон до парламенту, з метою його прийняття до кінця 2022 р.

Органи охорони здоров’я підтримали положення законопроєкту, проте роздрібні торговці та тютюнові компанії висловили занепокоєння щодо впливу на їхній бізнес і застерігають про появу чорного ринку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати