22 травня 2020, 9:00

Міжнародні авіаперевезення: як оподатковується ПДВ при продажу агентом

Вісник ДФСУ

Постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів авіаційним транспортом згідно із п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) є об’єктом оподаткування ПДВ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи може роботодавець затримати виплату за весь час щорічної відпустки під час карантину?".

Відповідно до п. 186.2 ст. 186 ПКУ, місцем постачання послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачання продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання, є місце фактичного їх постачання.

Так, згідно із п. 195.1 ст. 195 ПКУ, операції з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за ставкою 0%. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

У разі здійснення продажу агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією - нерезидентом, операції з продажу таких квитків підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 0%.

При цьому винагорода, отримана агентом (повіреним) на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом, оподатковується ПДВ за ставкою 20%.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати