03 квітня 2024, 12:29

Кулеба: 44 країни підтримують ідею створення спеціального трибуналу для росії

44 країни підтримали ідею створення спеціального трибуналу для росії. Про це написав на своїй сторінці в X голова МЗС України Дмитро Кулеба.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Міжнародний Реєстр збитків оголосив про початок прийому заяв: деталі".

Про це він написав за підсумками конференції "Відновлення справедливості для України" у Гаазі. Усього в конференції брали участь 57 країн.

"Два роки тому всі категорично відкидали ідею Спеціального трибуналу для злочину російської агресії проти України. Рік тому здавалося, що він загруз у суперечках між державами. Сьогодні більшість із них чітко розуміють, що альтернативи створенню повноцінного трибуналу немає"– сказав пан Кулеба.

Він відзначив "рішучу підтримку" створення трибуналу в його дискусіях на конференції "Відновлення справедливості для України" в Гаазі.

"Тому цілком природно, що підсумкова декларація конференції, підписана 44 державами, наголосила на важливості повної відповідальності за злочин агресії проти України. Я вдячний усім державам, які визнають важливість досягнення результатів у цьому питанні. Я впевнений, що, працюючи разом, ми зможемо знайти всі необхідні рішення та втілити трибунал у життя. Нам потрібно зробити ще один поштовх, щоб це зробити"– написав голова МЗС.

Кулеба твіт

У декларації, зокрема, зазначено, що країни закликали рф негайно припинити агресивну війну проти України та нагадали у зв’язку з цим наказ Міжнародного суду ООН від 16 березня 2022 року про негайне припинення рф її військових операцій.

Також декларанти привітали зусилля держав, спрямовані на допомогу прокурору Міжнародного кримінального суду, в тому числі шляхом надання судових та інших експертів із метою "надання в інтересах Суду підтримки, включаючи проведення судових розслідувань на місцях в районах України, що постраждали від російської агресії".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати