21 травня 2021, 19:04

Іспанія створила реабілітаційну програму для корумпованих чиновників

Іспанія знайшла нове рішення у боротьбі з корумпованими чиновниками. У цій державі створили спеціальну реабілітаційну програму, спрямовану на «повернення» нечистих на руку чиновників назад у суспільство.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "$11 млрд податку на спадщину: сім’я очільника Samsung сплатить рекордну суму"

Про це повідомляє веб-сайт The New York Times.

Проте це нетипова реабілітаційна програма: це 11-місячний табір для перевиховання корумпованих іспанських чиновників та «введення» їх у загальнодоступне суспільство.

Протягом 32 сеансів у конференц-залі виправної колонії корупціонери будуть перебувати під наглядом групи психіатрів. Вони  сидітимуть в колі з іншими засудженими чиновниками на сеансах групової терапії з такими назвами, як «особисті здібності» та «цінності».

Запуск програми відбувся у березні цього року і наразі вона діє у 9 тюрмах. Ув’язнені, які приєднуються до реабілітації, не отримують зменшення покарання, проте це збільшує шанси засуджених на отримання умовно-дострокового звільнення.

«Це люди з грошима та владою – і ми боремося з ідеєю, що вони можуть уникнути чого завгодно і, що їм насправді не потрібна допомога», – сказав колишній суддя Анхель Луїс Ортіс.

З цією метою Уряд Іспанії звернувся до Серхіо Руїса, психіатра у справах засуджених, який допоміг розробити програму на основі своїх досліджень. Доктор Руїс сказав, що окрім того, що учасники визнають свої недоліки під час групового терапії, у кінцевому підсумку ув’язнені беруть участь у сесіях «відновного правосуддя», де вони просять прощення у людей, перед якими завинили.

Очікується, що програма матиме позитивний ефект на засуджених державних службовців та сприятиме формуванню негативного ставлення до корупції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати