13 серпня 2021, 19:02

Google може знизити зарплату співробітникам, які працюватимуть вдома

Google може знизити зарплату співробітникам, які перейдуть на постійну роботу з дому. Наразі компанія виплачує своїм співробітникам різну зарплату залежно від того, наскільки довго вони дістаються до роботи. Про це повідомляє вебсайт Reuters.

Це експеримент, що проводиться по всій Кремнієвій долині, який задає тенденції для інших великих роботодавців. Facebook і Twitter також скорочують оплату співробітникам, які працюють дистанційно. Водночас менші компанії, включаючи Reddit і Zillow, перейшли на моделі оплати за місцезнаходженням працівника, проте ще посилаючись на переваги, коли мова йде про найм, утримання та різноманітність.

Google впроваджує калькулятор, який показує працівникам, як зміниться їхня зарплата, якщо вони працюватимуть вдома. «Наші компенсаційні зарплатні пакети завжди визначалися місцем розташування, ми завжди платимо залежно від того, звідки працює працівник», – зазначив представник Google, додавши, що заробітна плата відрізнятиметься залежно від міста і штату.

Один зі співробітників Google, який зробив анонімний коментар, зазвичай їздить до офісу в Сіетлі з сусіднього округу. Він виявив, що його зарплата скоротиться приблизно на 10%, якщо він працюватиме вдома повний робочий день. Співробітник розглядав можливість віддаленої роботи, але вирішив продовжувати їздити в офіс. «Це настільки високе скорочення зарплати, що воно дорівнює моєму останньому підвищенню. Я не працював так важко задля підвищення, щоб потім отримувати меншу зарплату», – прокоментував він.

Джейк Розенфельд, професор соціології Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, який досліджує визначення заробітної плати, зауважив, що структура заробітної плати Google викликає тривогу, особливо у тих, хто утримує сім'ї. «Зрозуміло, що Google не має цього робити, – сказав Розенфельд. – Google виплачував цим працівникам 100% їхньої попередньої заробітної плати. Тож вони не можуть дозволити собі платити менше своїм працівникам, які вирішили працювати віддалено, ніж вони звикли отримувати».

Скриншоти калькулятора Google показують, що співробітниця, яка проживає у Стемфорді, за годину їзди на потязі до Нью-Йорка отримуватиме на 15% менше, якщо працюватиме вдома. Водночас її колега з того ж офісу, що проживає в Нью-Йорку, взагалі не отримає зниження зарплати за таких обставин. 5% та 10% зменшення зарплати отримають працівники в районах Сіетла, Бостона та Сан-Франциско.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати