09 листопада 2023, 14:55

Етичній раді виповнилося два роки

Етична рада

9 листопада 2021 р. розпочав роботу перший склад Етичної ради – незалежного органу, що перевіряє усіх кандидатів до Вищої ради правосуддя на відповідність критерію професійної етики та доброчесності. Отже, сьогодні, 9 листопада, Етичній раді виповнюється два роки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Розпочався автоматизований розподіл дисциплінарних скарг між членами ВРП".

В раді зазначили, що створення в Україні Етичної ради для перезавантаження конституційного органу держави ​​Вищої ради правосуддя стало важливим кроком на шляху здійснення судово-правової реформи, побудови сучасної судової системи, забезпечення функціонування незалежної судової влади. Основне його призначення – разом з іншими державними інституціями формувати високопрофесійний суддівський корпус, здатний кваліфіковано, відповідально і неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі.

За період своєї роботи Етична рада провела оцінювання кандидатів на посаду члена ВРП від Верховної Ради України, від з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ (3 конкурси), від з’їзду суддів України, від всеукраїнської конференції прокурорів, а також від Президента України.

Всього проведено оцінювання 140 кандидатів та 4 чинних членів ВРП. Станом на 9 листопада 2023 року Етичною радою ухвалено 138 рішень, з них:

  • за 2021 рік – 8 рішень;
  • за 2022 рік – 83 рішення;
  • за 2023 рік – 57 рішень.

Як зазначається, на цей час співбесіди з кандидатами на посаду члена ВРП відбуваються з прямою трансляцією. Також нещодавно Етична рада оприлюднила відеозаписи всіх минулих співбесід із кандидатами на посаду члена ВРП та членами ВРП на офіційному вебпорталі "Судової влади України". Наразі Етична рада отримала матеріали від Конкурсної комісії з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення на посаду члена ВРП і незабаром розпочне відповідне оцінювання.

"Звичайно, повномасштабна війна змінила роботу нашої Етичної ради, тому що вона змінила світ. Втім, навіть у цей складний час Етична рада ефективно справляється з покладеною на неї частиною завдань: ми продовжуємо перезавантаження та формування високопрофесійного та доброчесного складу ВРП як основного конституційного органу суддівського врядування", – заявив голова Етичної ради Лев Кишакевич.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати