22 липня 2021, 8:41

Девіз Олімпійських ігор зазнав змін

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


20.07.2021 р. президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах повідомив про зміни в девізі Олімпіади. До сполуки «Швидше, вище, сильніше» додали слово «разом». Також він наголосив на необхідності солідарності у важкі часи пандемії COVID-19. Про це зазначається у Reuters з посиланням на сесію МОК, яка проходить у Токіо. Комітет підтримав це рішення одноголосно. Тепер девіз проголошує: «Швидше, вище, сильніше – разом».

Читайте також: "Тривимірна марка ЄС у формі губної помади може бути зареєстрована"

«Ми повинні адаптувати девіз до нашого часу», – сказав Томас Бах на засіданні після затвердження поправки до Олімпійської хартії. – Спільні зусилля приносять швидші та кращі результати, ніж індивідуальна робота. Це важливий етап у нашому розвитку, який є чітким сигналом. Ми хочемо зробити особливий акцент на солідарності».

Оригінальний девіз прийняв засновник сучасних Олімпійських ігор П'єр де Кубертен ще у ХІХ столітті (в далекому 1894 р.), коли був створений Міжнародний олімпійський комітет. Девіз складається з трьох латинських слів «Citius, altius, fortius», що в дослівному перекладі означає «Швидше, вище, хоробріше». Однак більш поширеним є переклад «Швидше, вище, сильніше» (англ. «Faster, higher, stronger»).

Вперше ці слова сказав французький священник Анрі Мартін Дідон на відкритті спортивних змагань у своєму коледжі. Вони сподобалися Кубертену і він вирішив, що саме ці слова відображають мету атлетів усього світу.

Латинським варіантом девізу стане «Citius, Altius, Fortius – Communis».

Нагадаємо, що Олімпійські ігри – 2020 відбуватимуться у 2021 р. через пандемію COVID-19. Подія проходитиме у столиці Японії Токіо. Офіційне відкриття 23.07.2021 р.

Якщо вже говорити про офіційні емблеми Олімпійських ігор, то варто згадати ситуацію з емблемою в Токіо 2020 р., яка ще раз підкреслює, наскільки серйозно потрібно ставитися до захисту прав інтелектуальної власності на олімпійські символи. Після офіційної презентації емблеми Олімпійських ігор – 2020, автором якої виступив дизайнер Кендзіро Сано, оргкомітету довелося відмовитися від її використання через звинувачення у плагіаті, які висунув бельгійський дизайнер Олів’є Дебі, посилаючись на те, що два роки тому він створив дуже схожий логотип для театру в Льєжі.

Крім того, що такий конфуз негативно позначився на репутації заходу, розробка нового символу вимагала додаткових витрат. Цілий рік пішов на те, щоб затвердити нову емблему, автором якої став дизайнер Асао Токоро.

tokio

Автор: Asao Tokolo – File:2020 Summer Olympics Logo.png, Суспільне надбання.

Що таке олімпійська власність?

Відповідно до Олімпійської хартії, олімпійські прапор, девіз, гімн, знаки, емблеми, вогонь, факели та позначення, включаючи слова «Олімпійські ігри» та «ігри Олімпіади», вважаються олімпійською власністю. Хоча всі вони добре відомі, найбільш впізнаваними (на рівні коефіцієнта розпізнання 93%) є олімпійські кільця.

Олімпійська власність поширюється на всі права, пов'язані з олімпійськими іграми, включаючи організацію, експлуатацію та комерціалізацію цієї важливої ​​події. Ці права включають право на фотозйомку, звуко- і відеозапис заходу для використання засобами масової інформації у публікаціях, передачах ефірного мовлення і трансляції.

Як результат творчої діяльності, вираженої в чітко помітних символах і назвах, які можуть бути використані в комерційній діяльності, олімпійська власність має право на охорону інтелектуальної власності відповідно до законів, що регулюють використання авторського права, товарних знаків і промислових зразків. Разом з патентами, корисними моделями та комерційною таємницею вони утворюють весь спектр активів інтелектуальної власності, що належить до Олімпійських ігор.

Охорона олімпійської власності

Охорона олімпійської власності та пов'язаних з нею прав інтелектуальної власності має важливе значення для забезпечення виключних можливостей, які отримують комерційні партнери, пов'язуючи себе з Олімпійськими іграми, а отже, для отримання відповідного доходу з метою фінансування Олімпійського руху. Всі маркетингові програми МОК і програми медійних прав засновані на виключних умовах, які надаються олімпійським маркетинговим партнерам щодо контенту, медійних трансляцій, категорій послуг чи продуктів або територіального охоплення. Будь-який несанкціонований контент або асоціація з Олімпійськими іграми може негативно вплинути на вартість олімпійської власності та одержуваного від неї доходу.

Джерела:

Faster, Higher, Stronger - Together': IOC amends motto. 

Олімпійські цінності 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати