Міністерство цифрової трансформації України запускає на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта нову версію національного тесту на цифрову грамотність громадян «Цифрограм 2.0». Тест містить 90 запитань.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Відкриті дані: які ресурси сьогодні можуть використовувати українці"
Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що Мінцифра врахувала відгуки користувачів і пропозиції щодо покращення бета-версії «Цифрограм», зокрема, у всіх запитаннях тепер тільки одна правильна відповідь, і найвища оцінка за Цифрограм 2.0 — 90 балів за кількістю запитань.
Платформа Дія.Цифрова освіта, де розміщений Цифрограм 2.0, розроблена за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.
Також Мінцифра розширила і підсилила команду експертів для розробки «Цифрограм» версії 2.0. Зокрема, до команди експертів долучилась Академія цифрового розвитку.
Цифрограм 2.0 допоможе виявити загальний рівень цифрової грамотності, прогалини в цифрових навичках і зорієнтує, які саме компетенції варто вдосконалити. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.
Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в 6 сферах:
-
Основи комп’ютерної грамотності.
-
Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними.
-
Створення цифрового контенту.
-
Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.
-
Безпека в цифровому середовищі.
-
Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.
Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей.
Компанії та організації можуть проходити Цифрограм 2.0 командами співробітників. Для цього необхідно ввести назву компанії українською мовою без лапок.