15 липня 2022, 16:22

Частка населення та бізнесу, які негативно ставляться до корупції зростає, – результати опитування

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) та компанія InfoSapiens презентували результати соціологічного опитування «Корупція в Україні 2021: розуміння, сприйняття, поширеність» в контексті повоєнної відбудови держави. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК ідентифікувало ще понад 800 осіб для накладення міжнародних санкцій"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«Наше завдання в умовах  війни створити в суспільстві стійке усвідомлення неприйнятності корупційних практик. Доброчесність має стати безкомпромісною цінністю нової України.  Корупція – це одна з причин, чому росія почала цю війну, бо в України дійсно був образ корумпованої країни. Адже корупція – це продукт неналаштованої державної системи. Тому маємо її налаштувати так, аби жоден сусід не наважився ніколи атакувати Україну. Фактично це безпекове питання», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков під час презентації. 

За його словами, дослідження було проведено до початку війни, але його результати є надзвичайно важливими саме зараз: для формування нового суспільного договору; забезпечення прозорої відбудови України та європейської інтеграції. 

У минулому році спостерігалося поступове зростання частки населення, яка негативно ставиться до корупційних проявів – це 49%, серед бізнесу  – 55%. 

В рамках дослідження проаналізовано 14 сфер на предмет найбільш поширених корупційних практик на думку громадян  і бізнесу. 

Голова НАЗК додав, що це дуже практичний документ, а не просто дані для соціологів: його результати будуть використанні органами державної влади при формуванні політик у найбільш уражених корупцією сферах. НАЗК використає їх під час розробки державної програми з виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року.

Експерт з запобігання корупції EUACI Олександр Комаров зазначив, що завдяки оновленій методології можна дізнатися багато конкретних фактів для пріоритетизації  подальшої роботи. Бо секторальний звіт показує  не просто у якій сфері містяться корупційні ризики, а як виглядають корупційні практики. 

Результати дослідження презентував директор соціологічної компанії Info Sapiens Дмитро Савчук. Зокрема, він зупинився на методології і завданнях дослідження, показниках сприйняття корупції, корупційному досвіду населення та бізнесу за сферами, а також інтегральних показниках  державної антикорупційної політики. 

Дослідження  провели соціологи компанії Info Sapiens за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) на замовлення НАЗК до початку війни наприкінці 2021 року. 

Відеозапис за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати