13 жовтня 2021, 15:27

Батькові строковика, який помер після спроби суїциду, ЄСПЛ присудив 20 тис. євро компенсації

Справа «Хабіров проти Росії»

Інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Жителю Татарстану, чий син (солдат строкової служби) помер від наслідків спроби суїциду, присуджено компенсацію моральної шкоди в розмірі 20 тис. євро.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Право постати перед судом стосується не кожного затримання"

Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив у справі «Хабіров проти Росії» (заява № 69450/10), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»

Радіка Хабірова призвали до армії у червні 2005 року. Психологічне обстеження визнало його придатним до несення служби. Але коли у військовій частині юнакові зробили догану за брудну форму, він вперше спробував вчинити самогубство. Тоді йому завадили товариші.

Незважаючи на це, Хабіров продовжив нести військову службу. В кінці року його перевели до іншої військової частини. І тепер психологічні тести вже виявили у нього схильність до вчинення самогубства. Зокрема, юнак зізнався в небажанні продовжувати службу в армії і повідомив, що обдумував суїцид. Після цього його помістили під особливий нагляд і призначили індивідуальні бесіди з військовим психологом.

З цієї частини Хабіров двічі намагався втекти. Після другої спроби він розповів про пригнічення через службу і поскаржився на часті головні болі. Солдат також висловив намір ще раз втекти, якщо його не відправлять додому. Тоді його помістили до медичної частини, де лікарі порадили заборонити йому доступ до зброї. Друге обстеження в кінці 2005 року знову показало схильність до вчинення самогубства і строковика перевели до психіатричного відділення місцевого військового госпіталю.

У січні 2006 року Хабиров розповів лікарям, що у нього погіршилося самопочуття, з’явилися проблеми зі сном. У карті пацієнта медики написали, що його пам’ять і свідомість не порушені. Але в цей же день строковик спробував повіситися на простирадлі в туалеті. Йому надали першу допомогу, однак той упав у кому. Медики діагностували асфіксію і пошкодження головного мозку.

Строковика перевели до військового госпіталю, звідки батько Саїтгарай Хабиров забрав його додому. Весь час до смерті, яка настала 1 квітня 2007 року, хлопець знаходився в комі.

У 2006 року слідчі відмовилася порушувати кримінальну справу про доведення до самогубства, але таке рішення було скасовано. Експертиза показала, що до призову в армію Хабіров не страждав психічними розладами. Пізніше справу все одно закрили, вирішивши, що ніхто не несе відповідальності за передбачуване підбурювання до самогубства.

Батько солдата також просив порушити справу про халатність проти командирів і лікарів військової частини. За цією статтею слідчі також відмовилися заводити справу. Однак начальника військового госпіталю звільнили з військової служби.

Тоді С.Хабіров звернувся в Європейського суду з прав людини, вердикту якого довелося чекати 15 років.

Зрештою суд у Страсбурзі постановив, що мало місце порушення ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і присудив батькові строковика € 20 тис. в якості компенсації моральної шкоди.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати