07 грудня 2021, 11:25

Апеляційний суд визнав законним рішення АМКУ щодо фармгрупи Ново Нордіск

Пресслужба АМКУ

2 грудня 2021 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Антимонопольного комітету та визнав законним рішення АМКУ щодо фармацевтичної групи Ново Нордіск та її дистриб’юторів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував компанію за дискредитацію конкурента у системі Prozorro"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

3 листопада 2020 року Комітет оштрафував компанії на понад 136 млн грн за непрозоре ціноутоврення на лікарські засоби та спотворення конкуренції.

Група Ново Нордіск («Ново Нордіск А/С» (Данія) та «Ново Нордіск Хелс КЕА АГ» (Швейцарія) і їхні дистриб’ютори в Україні) є однією з провідних постачальників лікарських засобів, призначених для лікування цукрового діабету, проблем затримки росту і гемофілії. Наразі ці хвороби є невиліковними та потребують довічної замісної терапії.

АМКУ встановив, що з допомогою запровадженого механізму надання післяпродажних знижок, дистриб’ютори компаній групи Ново Нордіск отримували додатковий дохід значно більший за передбачені законодавством 10 %. В окремих випадках їхній дохід складав до 80% від вартості ліків.

Ланцюг непрозорого ціноутворення призвів до необґрунтованого завищення відпускних цін на лікарські засоби Ново Нордіск та надавав згаданим дистриб’юторам конкурентні переваги, без яких інші учасники сфери реалізації лікарських засобів Ново Нордіск не можуть з ними конкурувати.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати