26 лютого 2021, 17:00

ТОП-8 головних подій тижня

Конкурс на посаду судді ЄСПЛ від України, надання виконавцям доступу до інформації про банківські рахунки боржників та нова міжнародна заява України проти Росії - зібрали для вас ТОП новин цього тижня. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Оголошено прийом документів для участі в конкурсі на посаду судді ЄСПЛ від України

Документи прийматимуть з 1 березня до 30 березня 2021 року в Офісі Президента України. Про те, яким має бути кандидат, читайте тут.

2. Виконавці отримали допуск до інформації про банківські рахунки боржників

Інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців, в обов’язковому порядку повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми коштів, які наявні на таких рахунках.

3. Рада прийняла Закон про конкурси на держслужбу з урахуванням пропозицій Президента

Глава держави просив Верховну Раду вилучити із Закону норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

4. Україна подала нову заяву до ЄСПЛ проти Росії щодо організації замахів та замовних вбивств

ЄСПЛ зареєстрував заяву України та відкрив провадження у справі.

5. Набув чинності наказ Мін'юсту щодо очищення нотаріальної діяльності від бюрократії

Основні зміни стосуються типової номенклатури справ державної нотаріальної контори та приватного нотаріуса: ліквідовано архаїчні вимоги, які вже давно не відповідали професійним потребам сучасного нотаріату.

6. У "червоних" зонах епіднебезпеки не працюватиме громадський транспорт

Уряд схвалив постанову, якою забороняється висадка та посадка пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом та метрополітеном на території регіонів, де встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки COVID-19. 

7. Суддя Конституційного Суду України Віктор Кичун склав присягу

На спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України 24 лютого відбулася урочиста церемонія, на якій суддя Віктор Кичун, якого обрала Верховна Рада, склав присягу.

8. Президент створює Конгрес місцевих та регіональних влад

За словами Володимира Зеленського, першим глобальним питанням, на якому слід зосередитись новому органу, має стати підготовка Муніципального кодексу України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати