02 вересня 2020, 11:43

Робіть те, що вас надихає

Опубліковано в Спецвипуск Ukrainian Women in Law 2020

Світлана Панаіотіді
Світлана Панаіотіді заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Коли більшість із нас уявляють кар’єрне зростання, ми бачимо графік зі стрімкою лінією, що прямує вгору. Хотілось би, аби так було, але тоді це було б не так цікаво. Насправді ж кар’єрний шлях - це «американські гірки», де є свої зупинки, злети і падіння.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Навчаючись у школі, я мріяла вступити в театральний інститут. Грала в драматичному гуртку і мріяла про велику сцену. Але ще до закінчення школи почала замислюватись над тим, що слід обрати професію, за допомогою якої я зможу заробляти гроші. Зараз це здається досить прагматичним підходом до обрання професії, але це правда. Не знайшовши відповіді, як заробляють актори, я вирішила вступати на юридичний факультет. Як забезпечити себе, працюючи юристом, для мене було чітко та зрозуміло.

Скажу відверто: я жодного разу не пошкодувала про свій вибір. Мій кар’єрний шлях навчив мене мати власну точку зору, навіть окрему від інших, і мати сміливість її відстоювати та захищати. Коли я працювала державною уповноваженою Антимонопольного комітету України, був день, коли я приймала найважче рішення у своєму житті. Я була єдина, хто проголосувала проти закриття справи про зловживання монопольним домінуючим становищем ДТЕК, оскільки вважала, що справу треба дорозслідувати. Розслідування не дало відповідей на питання про причин виникнення такої ситуації на ринку. Не було отримано відповіді на складні та незручні питання, і як наслідок, зараз ми маємо ринок повністю розбалансований, і треба оперативно реагувати на наслідки замість того, щоб з’ясувати причини та усувати їх.

Окрім того, в роботі мене мотивують досягнення значущих цілей. Як, наприклад, успішна діяльність команди Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства в напрямку корпоративної реформи або перший в історії України огляд оборонно-промислового комплексу, що ми змогли провести цього року. Свого часу, дізнавшись про моє призначення на оборонний сектор, посол Норвегії дуже зрадів, адже їхній уряд фінансує багато заходів стосовно гендерної рівності. Для них це було «Вау!»: абсолютно «мускульна» сфера - і жінка-керівник.

Читайте також: «Ukrainian Women in Law 2020».

Говорячи про роботу, я навмисне використовую термін «мотивація», а не «натхнення». Якщо вам потрібно шукати натхнення, аби займатись обраною професією, скоріше за все, ви зробили неправильний вибір. Вибір має бути покликом серця і приносити задоволення. Використовуючи сленг, ваш вибір має вас драйвити. Можна бути втомленою, роздратованою, заклопотаною, але якщо ви відчуваєте, що більше не любите (або взагалі й не любили) справу, якою займаєтесь, краще бути чесною із собою і піти.

Мої поради, як вижити в ритмі постійних викликів, у тому числі внутрішніх:

Чесність

Чесність - це складно, але це те, що робить життя легшим. Як говорив класик, «правду говорити легко та приємно». Головна правда - собі.

Мужність

Знаходячись переважно у чоловічому середовищі, я зрозуміла, що мужність притаманна не лише чоловікам. Більше того, сміливість жінок часто потужніша за чоловічу, адже жінки вміють говорити «ні». І мене дуже тішить, що сьогодні все більше жінок по всьому світу перестають боятись говорити «ні».

Режим

Раніше я постійно привчала до цього свого сина, і лише опинившись на державній службі, відчула, як важливо і самій жити «в режимі». На сьогоднішній день я не уявляю собі відсутність графіка. Раніше він викликав у мене супротив та обурення, а сьогодні гарантує мені спокій. Як не дивно, але наявність графіка - це запорука спокою та здатність опанувати велику кількість справ.

Різноманітність

Я стежу за тим, щоб моє життя було наповнене не тільки роботою. Для мене важливо проводити час з близькими людьми, займатись спортом, читати книжки і навіть прокрастинувати, тобто не робити нічого. Я не можу похвалитись знанням рецепту, як тримати баланс, мені здається, що його взагалі не існує. Але наближатись до того, щоб іноді його відчувати, допомагає режим. Час на себе, на близьких та друзів, на спорт і відпочинок.

Мрія. Мета. Велика ідея

Знайдіть собі те, що для вас стане рушійною силою. Для себе я це знайшла - я хочу змінювати світ. Я вірю в те, що одна людина може змінити світ.

І у якості постскриптуму зі статті, яку я колись написала, але для мене це незмінно безвідносно державної служби.

«Мрійте та допомагайте

Для мене державна служба - це тест на зв’язок із собою. Щоб не втрачати здатність бачити більше, мріяти необхідно. Завжди запитуйте себе, про що мрієте, і ви здивуєтесь - іноді це буває досить складно.

Благодійність вчить розуміти, співчувати, не дає заріжавіти та розвиває здатність бачити не тільки своє життя, а й життя інших, незнайомих. Благодійність - це мій рецепт утримування внутрішнього компасу».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати