30 жовтня 2020, 12:54

Норма-хамелеон: правова природа плати за користування чужими грошовими коштами

Ми вітаємо ваші коментарі. Прохання дотримуватися наших правила коментування.
Але головного автор так и не помітив ). Процитуємо Вікторію. "Все було б просто, однак сторони передбачили в договорі сплату відсотків наступним чином: певний відсоток від суми боргу за кожен день прострочки, що є платою за користування чужими грошовими коштами (згідно зі ст. 536 та ч. 2 ст. 625 ЦК України)" # "Законодавець чітко обмежив порядок нарахування процентів за ст. 625 ЦК України: вони визначені саме у річних, а не будь-яким іншим способом, передбаченим договором ". Тепер налиємо бокал вина і порозмірковуєм. Ми маємо на це право, ми не судді. Ніхто звісно не вимагає від суддів Верховного суду володіти математикою на рівні 5-го класу, як і взагалі бути освіченнними людьми. Але ж ми то повинні. Приклад 1. борг 1000 гривень - 3 % річних від них це 30 гривень. Що відповідає приблизно 8 копійкам в день. Як би мова йшла про 2 дні прострочки було б 16 копійок. Це зрозуміє навіть суддя Обєднаної палати. Приклад 2. Ми прописуємо 0,008 % річних в день. (1000 грн. х 0,008) : 100 = ті самі (!) 8 копійок в день. Або 16 копійок за два дні. Або ж в масштабах року 0,08 грн. х 365 днів = приблизно ті самі 30 грн. І все . А Ви тут філософію розвели. Висновок з того Рішення Обєднаної палати лише один. Верховний суд прийшов своїм висновком до тої дурні, що сума змінюється від перестановки множителів. За таке математики б'ють ногами та циркулями) А в європейських країнах не допускають навіть до гімназії, не те що до університету. Короче кажучи. Ваші викладки не відобразили того, що дійсно важливо - порушення Верховним судом елементарних законів шкільної математики . Завтра вони скасують закон всесвітнього тяжіння. І Ви будете розмірковувати над такими "правовими позиціями"?
Дякую за такий емоційний коментар) Незважаючи на дивність деяких рішень ВС, ми не можемо їх не враховувати. Тож, аналіз та розмірковування над його правовими позиціями є складовою частиною роботи адвоката.
Ну добре. То до якого висновку ви прийшли, Вікторіє, після розмірковування? Тепер у своїй роботі Ви будете виходити з того що певна сума S поділена n частин вже не те саме що всі сплюсовані n частини? Є така думка, що земля плоска. Тепер цю думку повинен враховувати Ілон Маск перед запуском своїх кораблів? Повинен розмірковувати над такою дурнею? ) Років 20 тому в Україні зародилась дурна традиція. Замість боротьби за закон і здоровий глузд стали погоджуватися з божевільними. Бо так простіше. Розпочали цю традицію бухгалтера, які в звязку з нездатністю до аналізу і відстоювання своєї позиції, погоджувалися з всілякою дурнею від податкових інспекторів. Потім бігли до керівництва і казали "давайте краще дамо трохи". І привчили. Тепер вже і ми , юристи, повинні погоджуватися з божевіллям, бо так простіше? Побачите цим че все скінчиться. Рішення цієї Палати це чистий ідіотизм. А ідіотизм не можна ні врахувати ні передбачити!

Додати коментар

Відмінити Опублікувати